Jaký kočárek pro novorozence do letadla a do terénu?

Zodpovězené
4. pro 2022

Ahoj,

s manželem plánujeme cestovat pravidelně letadlem kvůli jeho práci. Zvažuji kočárek pro novorozence. Pokud budeme tady u nás, chtěli bychom kočárek do terénu (Thule Urban Glide 2). Přemýšleli jsme i nad Bugaboo Fox 3, ale nelíbí se mi korýtkové sezení, které fyzioterapeuti moc nedoporučují.

Nejlepší by bylo, aby byl kočárek dobře skladný, tedy snadno složitelný a flexibilní. Proto si s Thule nejsem tak jistá. Dříve se mi líbil i systém kočárků Nuna. Mám pocit, že se skládají ještě lépe.

Můžeš mi navrhnout jakýkoli typ, který by vyhovoval požadavkům?

Tedy v první řadě do letadla i do terénu.

Děkuji

Ahoj,

nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila zadání. Mně to vychází na dva kočárky. Jeden hlavní, který budeš mít tady. A druhý cestovní, který Vás bude doprovázet na cestách.

Ještě existuje i výjimečná třetí varianta, která splňuje i (cestovní + hlavní). Takovým kočárkem je určitě model Venicci Tinum 2.0, který je praktickým cestovním kočárkem pro vyšší rodiče. Je populární u zahraničních influencerek a hereček, které si jej volí právě pro skloubení lehkosti, skladnosti a zároveň dokonalého pohodlí pro dítě od narození. Prodává se také na našem trhu a získává stále větší popularitu.

Z cestovních kočárků bych určitě doporučila Joolz Aer, protože se dá zakoupit v kombinaci s plnohodnotnou hlubokou korbou. Nemá však dostatečnou výšku rodičovské rukojeti, protože ta má pouze fixních 105,5 cm.

Velmi vyhledávanou volbou z cestovních kočárků, a to hlavně pro Vás vyšších, je Nuna TRVL. Má výšku rodičovské rukojeti až 111 cm. Absence zadní osy vyhovuje dlouhým nohám vysokých rodičů, které o ni zbytečně nezakopávají. S kombinací vajíčka nebo vložné tašky vytvoříš dokonalý cestovní set od narození. Má funkci samoskládání, kterou najdeš i u dalšího vyhovujícího modelu Easywalker Jackey XL. Ten byl vyvinut jako větší bratr Easywalker Jackey, přímo pro vyšší rodiče.

Z dvojkombi lehčích modelů vhodných i pro cestování a také jako hlavní kočárek, vybírám Nuna Triv Next. Má menší kola než jeho větší verze Nuna Mixx Next. Tyto kočárky byly pro vysoké rodiče přímo výrobcem designovány. Proto splňují všechny potřebné parametry, aby vám usnadnily život s dítětem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka