Jaký kočárek pro velkou zimní holčičku?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

prosím o pomoc při výběru kočárku s velkou hlubokou korbou pro mou 3měsíční dcerku. Neumím si představit, jak ji na podzim/v zimě i s fusakem natlačíme do korbičky. Nyní "naholo" se do našeho TFK Mono sotva vejde.

Hledám něco podobného (rozuměj odpružené - máme chodníky v dezolátním stavu + aby zvládl i trochu terén - jízda po trávě). Nemusí to být kočárek na běh, jde mi o velkou korbičku a „terénní“ stránku kočárku.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

je zajímavé, že je dcerce hluboká korba modelu TFK Mono malá, neboť je jednou z nejprostornějších a největších na trhu. Najít za ni náhradu nebude vůbec lehké, protože její vnitřní rozměry (78 x 34 cm) nebude snadné překonat.

Hluboká korba TFK Mono Combi se snadno přestaví na sportovní nástavbu a je vhodná pro děti od 0-36 měsíců. Kombinovaná korbička nabízí miminku veškeré pohodlí a maximální bezpečnost od jeho narození až do věku cca 3 let. Díky univerzálním funkcím lze plynule nastavit opěrku zad do libovolné pozice a přidáním opěrky. Zároveň byl kočárek testován a schválen pro sportovní použití. Vnitřní prostor ložné plochy sportovního sedadla je (d x š) 96 x 34 cm.

Většími modely na trhu jsou modely značky Baby Jogger, jako například Baby Jogger Summit X3 , Baby Jogger City Elite 2 nebo model na výlety Baby Jogger City Mini GT2. Sice mají v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jejich kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jejich překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Já osobně bych spíše doporučila koupi ergonomické podložky, pro správný vývoj páteře a přestavení hluboké korby na sportovní sedadlo. Spolu s fusakem či nepadavou dekou Pinkie bude dítěti teplo a zároveň bude mít dost prostoru. V tomto období bude mít dcera již cca 6 měsíců, což je vhodná doba pro přechod do sportovního sedadla.

Já jsem využívala Babymoov univerzální ergonomickou podložku CosyMorpho.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka