Jaký lehký kočárek na městský terén, skladnější do kufru? Nezklame mě Joolz Hub? A jaký fusak?

Zodpovězené
5. lis 2020

Ahoj,

přišla jsem si opět pro radu ☺️.

Měla bych rovnou dvě otázky. Začala bych asi takto:
Máme malého (2měsíčního syna). První kočárek jsme kupovali Joolz Geo 2. Později jsme však koupili ještě jeden, a to Bugaboo Fox 2. Druhý jsme kupovali zejména z toho důvodu, že nám byl Geo příliš těžký a skutečně bylo to nakládání a vykládání do a z auta náročné. Udělali jsme však chybu v tom, že jsem nedomyslela tu skladnost. Když ho složím, nevejde se mi do kufru všechno, co potřebuji a přední sedadla mám ne vždy volné.

Moje první otázka proto zní: Existuje skladný kočárek, který bych mohla brát do města (takový, který bych mohla nechávat v kufru)?

Našla jsem Joolz Hub, jen se bojím, abych se v něm nezklamala jako v Geu. Manžel má sice 1,9 m, ale myslím, že on by Hub nevyužíval tak často jako já, takže toto by nebyl problém. Případně je něco trošku výšší, lehčí a skladnější?

Druhá otázka. Přichází zima a já jsem sice na poslední chvíli sehnala věčně vyprodán flísový overal z HM-ka, jenže potřebuji ještě něco, do čeho bych mohla dát malého a co by se mi vešlo do obou kočárků (i do Fox-u, a případně i do toho Hub-u.). Našla jsem tento od Bugaboo (foto dole) jen nevím, jestli to opět bude stačit. Příštích pár týdnů se stěhujeme do domu u lesa, kde je ještě o trochu chladněji.

Pokud by sis mohla najít čas, byla bych opravdu vděčná 🥰.

Ahoj!

Nemám nic proti Joolz Hub-u na takovéto použití.

Joolz Hub

Možná, že není zcela nejlehčí a nejskladnější, co se tohoto typu týká, ale oproti Tvému kočárku, co zmiňuješ, to bude opravdu velký rozdíl. Vytkla bych tam možná i užší sedák, což je ale na otočný model poměrně běžné, plus stříška miluje vyblednout v létě. Ale jinak by to podle mě určitě šlo.

A k fusaku k němu - Bugaboo jsou dobré fusaky. Mým osobním favoritem je každopádně Lodger, neboť je velmi multifunkční tím, že je vícevrstvý a super tvarovaný (ale tvarované jsou také BGB, proto říkám, že jsou dobré 😉). Lodger jsem měla asi 5, jsou super i jako barevný kontrast, a krásně sedí do všech značek, zkoušeli jsme ve všem možném od Mamas & Papas po Seed Papilio 😉 Alwe samozřejmě i klasika Elodie Details fusak Ti tam sedne a bude i super vypadat 😉.

Jestli Ti ještě můžu poradit něco zajímavého, co ne každý má, zkus kuk i iCandy Raspberry - jízdně velmi příjemný a unikátní v našich končinách, hodně lidí o něm neví.

iCandy Raspberry

A i Silver Cross Spirit je opravdu zajímavá volba, pokud jde opravdu zejména o městské ježdění a ponechávání v kufru.

Silver Cross Spirit

A poslední, krásná barevná a přitom skladná volba s dlouhou ložnou plochou i do budoucna - Quinny Zapp Flex

Quinny Zapp Flex

je absolutně zajímavým právě na městské využití a do auta, protože je pěkně skladný. Super cena tady: https://www.malvik.cz/Kocarky/Golfove-hole/Quin... - s Cocoonom je to ideální řešení na zimu klidně od narození. A mají i super ergonomický fusak.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.