Jaký náhradní bazarový sportovní kočárek nahradí Thule Urban Glide 2?

Zodpovězené
8. dub 2022

Ahoj,

mám doma Thule Urban Glide 2, který musíme dát reklamovat. Než se pořeší reklamace, potřebuji však v něčem vozit dítě. Syn má skoro 11 kg, 78 cm, sedí. V kočárku spí každý den. Chci něco bazarového kolem 2 500 Kč.

Je možné, že ho potom hned i posunu dál.

Požadavky:

  • prodloužená stříška na spánek,
  • úplný leh (nebo alespoň jako Thule),
  • ať zvládne i mírný terén a rozbité stezky,
  • ať se pak dobře prodá dál,
  • váha kolem Thule nebo méně,
  • aby se mi s ním dobře šlo.

Kolem mě prodávají např. Valco Baby Snap 4 Sport s nafukovacím koly, Zopa Fusion 2, Petite&Mars Street a Babystyle Oyster Zero.

Jaké jsou tyto kočárky?

Mám hledat raději něco jiného?

Jsou lepší nafukovací kola bez odpružení nebo pěnová s odpružením?

Děkuji

Ahoj,

nafukovací kola jsou ideální do většího terénu, sama o sobě totiž poskytují přirozené odpružení, takže kočárek s nimi získá mnohem lepší jízdní vlastnosti. Tyto vlastnosti jdou však ruku v ruce i s odpružením. Pokud nemá kočárek žádné odpružení nebo je příliš tvrdé, tak ho ani nafukovací kola mnohdy nezachrání. Za mě je tedy rozhodující kvalitní a citelné odpružení a pak až materiál kol. Pokud je však odpružení slabší - kočárek je tvrdý, tak bych raději vzala nafukovací kola bez odpružení 🙂.

Rozpočet je nízký, takže to budou vše starší kočárky, ale jako dočasné řešení budou dostačující. Já bych osobně šla do Babystyle Oyster Zero, ale záleží v jakém stavu bude mít pěnová kola, starší modely je měly méně odolná (do roku 2019). Jedná se o lehčí a skladnější kočárek, který má jedno z nejširších sezení. Ačkoliv má pěnová kola, tak jízdní vlastnosti má super, poradí si i s nerovným trénem. K tomu je dobře ovladatelný jednou rukou a snadno složitelný.

Druhou volbou by pak mohl být určitě Valco Baby Snap 4 Sport, který sice nemá odpružení, ale jedná se o velmi lehký model, kterému zrovna nafukovací kola výrazně pomáhají v lepších jízdních vlastnostech. Stejně jako Oyster, má lehké ovládání, skládání, dlouhou prodlužovací stříšku i prostorné sezení.

Oba to jsou velmi oblíbené modely, takže je bez problémů pak zase prodáš dále.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie