Jaký sportovní kočárek je otočný v obou směrech a má dost prostoru pro dítě?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek, který bude otočný v obou směrech. Musí mít dostatek prostoru pro dítě a možnost prodloužení stříšky. Můj pětiměsíční syn ještě nesedí. Korigovaných má jen 3,5 měsíce. Váží 7200 g.

Kočárek by měl být vhodný i do města i do terénu, protože chodíme často na výlety. Chci, aby byl lehce složitelný. Cena do 7 000 Kč.

Byly mi doporučený kočárky Moon Resea Sport a Valco. Já jsem vysoká 173 cm a partner 188 cm. Kočárek preferuji spíše nový.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

kočárky značky Valco Baby nejsou odpružené. Jejich jediným odpružením jsou nafukovací kola - a to jen ve verzích Sport. Jsou to cenově dostupné kočárky, které jsou populární. Osobně je doporučuji pro absenci odpružení pomálu. Jsou to spíše pokračovací kočárky pro starší sedící děti.

Jediným otočným modelem zmiňované značky je Valco Baby Snap 4 Ultra Trend. Je určen pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Dá se zakoupit i ve verzi Sport s nafukovacími koly, díky kterým si hravě poradí s nerovnými cestami na vesnici nebo lehčím terénem. Nízká hmotnost a výborná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro úplně rovného lehu a díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Rukojeť je výškově nastavitelná, proto je vhodný i pro vyšší rodiče.

Tobě spíše doporučuji zaměřit se na otočné sportovní kočárky s měkkými sedadly. Jsou to například Thule Shine, Nuna Triv Next, Bugaboo Dragonfly, Zopa Move Cross 2.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka