Jaký sportovní kočárek pro 5měsíční dítě?

Zodpovězené
22. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 5měsíční miminko, které ještě nesedí. Aktuálně máme dvojkombinaci Easywalker Rudey. Tento si zatím plánuji nechat.

Požadavky na kočárek:

  • něco kompaktnější,
  • něco skladnějšího - co se snadno složí do auta a nezabere moc místa,
  • musí zvládnout nerovný terén,
  • musí mít dobrou sluneční clonu (tohle mi na našem aktuálním kočárku moc chybí),
  • snadno ovladatelný,
  • jiné vychytávky jsou jen výhodou.

Dívala jsem se na Cybex Eezy S+2.

Zvládne zimní období?

Dá se k němu dokoupit fusak a jiné příslušenství?

Existuje nějaká lepší alternativní?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Eezy S+² je skladný, lehký, cestovní kočárek, který zvládá i terén. Zimní období, co se kol a odpružení týká, zvládne. Ale fusak do něj hůře připevníš, protože bezpečnostní pásy jsou na Eezy přišité. Maminky tento model kočárku kupují pro větší děti k cestování nebo občasné výlety. Kočárek je vhodný pro sedící děti od 6 měsíců do 22 kg.

Ale upřímně si nejsem jistá, jestli splní to, co od tohoto kočárku očekáváš. Maminky dosti často uvádějí horší stabilitu kočárku. Způsobuje to jeho užší rozvor (šířkový rozměr osy) zadních kol.

Jinak všechny Tebou uvedené požadavky, které od kočárku očekáváš splňuje. Možná by bylo fajn si kočárek osobně vyzkoušet na prodejně nebo u nějaké maminky v okolí.

Jako nánožník bych volila spíše deku se stahováním od značky Pinkie. Je dvouvrstvá a nabízí možnost stahování do tvaru nánožníku. Je vybavena upínacími poutky tak, aby se dala snadno přichytit na kočárek buď k madlu nebo stříšce. Materiál je kombinací bavlněného úpletu z jedné strany a hebkého micro flleesu (nebo prošívaného úpletu) ze strany druhé. Navíc má celoroční využití.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka