Jaký sportovní kočárek pro téměř dvouleté dítě?

Zodpovězené
26. bře 2022

Dobrý den,

mohla byste mi prosím poradit s výběrem sportovního kočárku pro téměř dvouleté dítě?

Mám Baby Design Dotty, ale sportovní verze je nám už malá.

Ráda bych nějaký delší (ložná plocha), nejlépe s nafukovacími koly, vhodný do terénu, odpružený, s dobře přístupným košem, velkou stříškou a dobrým odvětráváním. Nechci ale žádný předražený kočár (Thule). Nechci ani Britax b-motion 4 plus. Nejraději bych chtěla bazarový (kvůli ceně). Líbí se mi Baby Jogger City Elite 2 (je ale moc drahý), Petite&Mars Street+Air (ten ale nemá moc dlouhou ložnou plochu) a ještě TFK (ten je ale zase dost těžký).

Můžete mi prosím tedy poradit, jaký kočárek vybrat?

Předem mockrát děkuji za odpověď.

Veronika

Ahoj,

jako nejlepší volbou mi vychází bazarový Baby Jogger City Mini GT2 či jeho starší model Baby Jogger City Mini GT (oproti němu nemá polohování nohou, ale dá se zakoupit). GT2 mám sama doma a nemůžu na něj dopustit. Celkově je to jeden z nejoblíbenějších kočárků poslední doby a má i velmi dobré recenze. Patří k nejprostornějším kočárkům na trhu a má vysoko položenou stříšku, takže se v něm vyspí pohodlně i větší dítě bude mít stále dost místa nad hlavou. Zároveň má stále dobrou hmotnost (10,4 kg), snadné skládání a celkem fajn skladnost. Kola tedy nemá nafukovací, ale bezúdržbová gumová a i s větším terénem si poradí bez obav. Dále má nastavitelnou rukojeť, dlouhou stříšku s náhledovým okénkem na magnet a polohování zad i nohou, až do úplného lehu. Ve výbavě mu chybí madlo, které doporučuji přikoupit.

Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air má nafukovací kola a je cenově výhodný. U maminek je také velice oblíbený a i když má pár chyb, tak s ním jsou víceméně spokojené. Pokud Ti nevadí je vyšší hmotnost (11,4 kg), tak to může být také dobrá volba. Rozměry má tedy menší, ale přesto jsou dostatečné i pro větší dítě.

Nebo by šel i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který tedy nemá odpružení, ale díky nafukovacím kolům terén projede, ale to chybějící odpružení je cítit. Rozměry má se Street velmi podobné a je o 3 kg lehčí.

Pokud chceš největší rozměry a nejlepší jízdní vlastnosti, tak dobrou volbou bude Baby Jogger City Mini GT, který se dá sehnat za velmi dobrou cenu na bazarech. Případně si trochu připlatit a vzít novější GT2.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie