Je ABC Design Zoom dobrý sourozenecký kočárek?

Zodpovězené
23. kvě 2022

Ahoj,

chceme koupit sourozenecký kočárek ABC Design Zoom. Mezi dětmi bude rozdíl 2,5 roku. První syn má skoro 15 kg.

Je tento kočárek vhodný?

Mohu do něj dávat pouze prvorozeného, ​​než se druhý narodí?

Nepřeváží se?

Děkuji

Ahoj,

ABC Design Zoom patří mezi oblíbené tandemové kočárky, ale bohužel patří k těm těžším a hůře se s ním manipuluje. Je vhodnější spíše pro dvojčata než jako sourozenecký kočárek. Z bezpečnostních důvodů určitě nedoporučuji, aby bylo v kočárku jen jedno dítě.

Při takto větším věkovém rozdílu bych sáhla spíše po sourozeneckém kočárku, který se dá využít i jako plnohodnotný kočárek pro jedno dítě. Jsou to například modely Easywalker Harvey3, Cybex Gazelle S, Joolz Geo2, Nuna Demi Grow, Baby Jogger City Select Lux či Quinny Hubb. Nevýhodou je jejich vyšší cena, ale za to jsou velmi kvalitní, tak bych se vůbec nebála bazarové koupě.

Já měla jako sourozenecký kočárek Bugaboo Donkey a nemohla jsem si ho vynachválit. Jedná se sice o výrazně dražší model, ale na bazarech se dá sehnat za rozumnou cenu a dobře se pak i prodá.

Velmi záleží i na tom, jaké máš další požadavky, ať už na jízdní vlastnosti, hmotnost či skladnost. Pokud chceš lehčí a velmi dobře ovladatelný kočárek do města, tak bych volila Cybex Gazelle S, případně i Easywalker Harvey3 či jeho starší model Easywalker Harvey2. Pokud chceš kočárek více do terénu, tak dobrou volbou bude určitě Joolz Geo2 či Baby Jogger City Select Lux .

Více se o sourozeneckých kočárcích dozvíš v tomto videu:

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie