Je kočárek Babystyle Egg 2 vhodný pro 155 cm vysokou maminku?

Zodpovězené
9. únor 2023

Ahoj,

mám možnost sehnat trojkombinaci Babystyle Egg 2 za 40 000 Kč, ale nevím, jestli je pro mě vhodný.

Já jsem malá, mám 155 cm. Potřebuji, aby byl lehký a dát ho do středně velkého kufru. Zároveň chci chodit hodně po venku, ve městě, ale třeba i horší cestou podél řeky, nezpevněnou cestou v polích, ale úplně mega terén snad ne.

Zároveň by mě zajímalo, jestli je vajíčko v trojkombinaci bezpečné.

Děkuji

Ahoj,

Babystyle Egg 2 je kočárek, jehož rodičovská rukojeť je nastavitelná ve výšce od 99 do 111 cm. Má nižší položení nástaveb na konstrukci. Většinou ho doporučuji středně vysokým rodičům (150 – 170 cm) a ty do této kategorie patříš, takže určitě je svou výškou vhodný i pro Tebe.

Je funkcemi a kvalitou srovnatelný s kočárky Cybex Priam 4 nebo Bugaboo Fox 3. Tedy je konstrukčně a materiálově kvalitní, čemuž odpovídá také jeho vyšší cena. Je určen pro rodiče žijící ve městě, ale i na vesnici.

Je to jednoznačně designový kočárek, to se mu nedá upřít. Výhody a nevýhody Ti shrnu níže.

Babystyle Egg 2 je vylepšením původní verze Egg. Má oproti němu prostornější sportovní sezení, které je nově o 7 cm výše. Celková výška zádové opěrky dosahuje až 50 cm. Opěrku zad můžeš sklopit do 3 poloh a klasicky nabízí 2 možnosti umístění na podvozku. Směrem k rodiči nebo čelem do okolí.

  • Díky zvyšovacím adaptérům lze změnit výšku sedáku nebo hluboké korby na podvozku o dalších 8 nebo 11 cm.
  • Nový posuvný zádový mechanismus je přístupný ze zadní strany zádové opěrky a umožňuje rychlé a snadné nastavení výšky bezpečnostních popruhů a nové opěrky hlavy.
  • V zadní části stříšky se nově nachází panel s integrovanou síťkou pro lepší cirkulaci vzduchu, který můžete použít také jako náhledové okénko.
  • Pomocí magnetu všitého do textilie panel jednoduše uzavřeš.
  • Hluboká korba se změnila - pokud jde o její tvar a délku (nový vnitřní rozměr je: 80 x 35 x 17 cm. Také mechanismus uvolnění z podvozku kočárku - pomocí páčky v zadní části hluboké korby u hlavičky dítěte. Hluboká korba disponuje odvětráním v podobě síťky, nacházející se v zadní části stříšky.
  • Rám kočárku je kompaktní a po složení samostatně stojí na kolech, aniž by se jeho rukojeť dotýkala podlahy. Samozřejmostí zůstalo komfortní skládání jednou rukou.
  • Elegantní rukojeť z umělé kůže je nastavitelná do 5 poloh s rozsahem nastavení od 99 cm do 111 cm. To ocení především vyšší rodiče.
  • Nový design středového kloubu je jedním z hlavních znaků.
  • Podvozek má mírně prodloužený rozsah mezi přední a zadní nápravou (asi o 6 cm). Má vyšší kapacitu nákupního koše (objem 21 litrů) .
  • Má větší přední i zadní kola, která se dokonale hodí i na procházky v mírném terénu. Nový design kol se 3 paprsky dodává celému podvozku - úžasný vzhled (průměr zadního kola: 28 cm, průměr předního kola: 18,8 cm).
  • Robustnější pláště kol s novým designem za sebou zanechávají na povrchu jedinečnou stopu. Jsou vybaveny technologií Tru-Ride. To zabraňuje defektu, přičemž pocit z jízdy je srovnatelný s nafukovacími koly.
  • Textilie sedáku i hluboké korby kočárku mají speciální úpravu UPF50+.
  • Aretace předních kol - využiješ pro hladkou jízdu v nerovném terénu.
  • Odnímatelné madlo z umělé kůže s detailem loga egg.
  • Polohovatelná opěrka nohou s úložnou schránkou na drobnosti.
  • Stříška je vyrobena z měkkých materiálů, mechanismus nastavení stříšky je tichý a plynulý. V případě potřeby můžeš stříšku posunout do vyšší polohy.
  • Maximální nosnost kočárku je v případě použití jedním dítětem 25 kg a v případě použití v tandemovém módu je maximální nosnost každého sedáku 15 kg (tzn. 2 x 15 kg).
  • Můžeš si vybrat z několika barevných možností rámu kočárku v pevně dané kombinaci s textilií.
  • Sportovní kočárek obsahuje podvozek, sedací část se stříškou, nákupní košík, pláštěnku, nánožník a síťku proti hmyzu (tu najdeš v kapsičce ze spodní strany opěrky nohou. Můžeš ji také použít i na hlubokou korbu kočárku.
  • V kombinaci s adaptéry můžeš kočárek využívat jako komplexní cestovní systém s autosedačkami různých značek: egg, Oyster, Maxi-Cosi, Cybex, Be-safe a Recaro.

Příslušenství, které se dokupuje zvlášť ke sportovní části je: hluboká korba, autosedačka, isofixová základna, adaptéry na autosedačku, fusak, slunečník, zvyšovací adaptéry, batoh nebo přebalovací taška, podložka do kočárku, termoska, držák na nápoje, tandemové adaptéry, tandemová část, novorozenecká vložka a přídavný skate ke kočárku jsou volitelné. No prostě nekonečné množství.

Koupit si ho můžeš i jako verzi 9v1 – cena takového setu se momentálně v době mé odpovědi pohybuje kolem 48 000 Kč.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka