Je kočárek Kinderkraft Everyday vhodný pro 160 cm vysokou ženu?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

na základě Tvé recenze mě velmi oslovil kočárek Kinderkraft Everyday. Podle Tebe by mi mohl vydržet celé kočárkovací období. Všude se však setkávám s názorem, že je spíše pro vyšší lidi a já mám pouhých 160 cm.

Vydrží mi tento kočárek celé kočárkové období a bude vyhovovat mé výšce?

Kromě něj jsem zvažovala ještě Kinderkraft Prime a Kinderkraft Nea. Případně Easywalker Rudey (také i na základě Tvé recenze). A ještě Joie Versatrax.

Děkuji

Ahoj,

máš velkou výhodu v podobě středně vysoké postavy (od 155 do 165 cm). Takovým postavám vyhovují kočárky pro vyšší rodiče, ale i některé kočárky určené nižším rodičům. Já osobně měřím 168 cm a všechny Tebou zmíněné modely mi výškou rodičovských rukojetí a vyšším položením nástaveb (hluboká korba, sportovní sedadlo) vyhovují.

Záleží však i na tom, co upřednostňuješ - vyšší položení rukou nebo nižší položení rukou. Ergonomické studie jsou fajn, ale ne vždy se trefí přímo do toho, co člověku vyhovuje.

Kinderkraft Everyday a také Kinderkraft Nea jsou kočárky určené pro středně vysoké a vyšší rodiče. Mají teleskopické rodičovské rukojeti, které lze nastavit od 104 do 110 cm. Nea - 112 cm. Zároveň mají nástavby položené výše na konstrukcích. Výhodou Nea je nižší 12,01 kg váha, která je oproti Everyday o 2 kg nižší. Plněnými a většími koly a odpružením jsou si velmi podobné.

Kinderkraft Prime je oproti Nea a Everyday položen o něco níže. Jeho otočná rodičovská rukojeť je nastavitelná ve výšce od 85 do 108 cm. Váhou konstrukce s nasazeným sportovním sedátkem 12 kg je podobný kočárku Nea.

Joie Versatrax je kočárek určený pro středně vysoké rodiče do 170 cm a méně. Jeho nástavby jsou níže položeny a výška rodičovské rukojeti je od 100 do 109 cm. Má ale prostorově nejmenší sedátko ze všech modelů.

Podobně menší prostor sedadla má i Easywalker Rudey. Ten je zase opačně určen pro vyšší lidi od 170 cm. Má teleskopickou rodičovskou rukojeť nastavitelnou do 112 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka