Je kočárek Valco Baby Snap Ultra Trend vhodný i pro novorozence?

Zodpovězené
27. lis 2023

Ahoj,

hlubokého kočárku po starších dětech jsme se už zbavili, zůstal nám jen sporťák Valco Baby Snap Ultra Trend. Neplánovaně čekáme jarní miminko.

Bude tento kočárek ok i pro novorozence?

Má skoro úplný leh.

Je to z pohledu miminka v pořádku, nebo doporučuješ raději dokoupit i klasickou hlubokou korbu?

Upřímně, nechce se mi shánět další nový a ani ojetý kočárek, když máme doma tenhle.

Děkuji

Ahoj,

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend je velmi oblíbeným jednoduchým a cenově dostupným kočárkem určeným pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Dá se zakoupit i ve verzi Sport s nafukovacími koly, díky kterým si hravě poradí s nerovnými cestami na vesnici nebo lehčím terénem. Nízká hmotnost a výborná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou. Sportovní sezení lze napolohovat do téměř úplně rovného lehu a díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Rukojeť je výškově nastavitelná, proto je vhodný i pro vyšší rodiče.

Já osobně preferuji používání hluboké korby, nebo alespoň vložné/přenosné tašky. Novorozenec tak má pohodlí a je dostatečně chráněn. A to nejen před povětrnostními podmínkami, ale hlavně z bezpečnostního hlediska. Před pádem z vaničky ho totiž chrání její bočnice, což u sporťáku nemáš. Zároveň pozice úplného rovného lehu (180 stupňů) pomáhá správnému vývoji páteře dítěte, což Ti jistě potvrdí každý pediatr.

Já mám tři děti. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části vždy šly od 6 měsíců, protože byly velké a hluboké korby zase malé. Pravidelně pak spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek.

Vytvoř si svůj vlastní názor a nech se jím vést. Pomoc je fajn, ale někdy více škodí, než pomůže. Jsme matky a nejlépe víme, co je pro naše děti dobré.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka