Je lepší volba kočárek Espiro Next Up nebo Baby Design Bueno?

Zodpovězené
28. bře 2022

Ahoj,

rozhoduji se mezi kočárkem Espiro Next Up a Baby Design Bueno. Děťátko budeme mít v polovině května. Kočárek budeme používat na vesnici v rodinném domě a občas v převozu v autě. Vajíčko máme Maxi-Cosi.

Požadavky na výbavu:

  • gelová kolečka,
  • odpružení.

Je nějaký rozdíl v kvalitě těchto 2 značek?

Jsou obě značky polské?

Všimla jsem si, že větrání je u Espiro asi lépe řešeno.

Je ještě nějaký jiný v této cenové kategorii?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky jsou polské, ale oproti jiným polským kočárkům mají výhodu, že mají sporťák se zvýšenou nosností (do 22 kg) a jsou i celkem prostorné, což bývá právě u nich dost častý problém. Jako značky jsou srovnatelné kvalitou - poměr/cena je zde fajn. 🙂 Jedinou nevýhodu vidím ve vyšší hmotnosti (přes 14 kg) a menší skladnosti.

Co se týče kol, tak mají oba bezúdržbová - gumová plněná pěnou, ale víceméně jsou podobná gelovým kolům. Odpružení i jízdní vlastnosti jsou u obou srovnatelné, v pohodě zvládnou i zhoršený terén.

Espiro Next Up má oproti Baby Design Bueno výhodu, že má opravdu lépe odvětrávanou hlubokou korbu - vespod má zabudované otvory na odvětrávání a super je i tzv. panoramatické okénko, které umožňuje také lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, navíc miminko může pozorovat okolí při pasení koníků. Oba mají podobné rozměry i celkové parametry, včetně designu. Jen váhově je na tom lépe Bueno, který má cca o 1 kg méně. K oboum navíc dostaneš bohaté příslušenství.

Já osobně bych se více přikláněla k Espiro Next Up, právě kvůli tomu lepšímu odvětrávání hluboké korby, které v létě určitě využiješ, ale špatnou volbou nebude ani Baby Design Bueno, který je zase cenově výhodnější.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie