Je TFK Mono2 správná volba?

Zodpovězené
24. črc 2023

Dobrý den,

sháníme kočárek pro našeho prvního mrňouse.

Chtěli bychom kočárek pro dítě od narození, tedy jak korbu, tak sporťák a ideálně s možností vozit na kočárku i dítě ve vajíčku (ale zrovna tohle není úplně důležitá podmínka). Jsme poměrně sportovně založení, výletovací typy a navíc bydlíme v podhůří, tudíž hledáme kočárek, se kterým nebudeme muset jezdit jenom po silnici, ale bude fajn i na nějaké terénní ježdění, případně běh a inline brusle. Ale aby byl zároveň lehký a dobře skladný do auta na každodenní použití a převážení, ovladatelný po chodníku ve městě, obchodě i venku v terénu.

Další důležitou podmínkou je pohodlí dítěte. Tedy jak nějaké odpružení při jízdě v terénu, možnost sklopení stříšky, větrání, velikost korbičky (nejsme ani jeden žádní mrňousové, tak aby se nám tam malý aspoň chvíli vešel...).

Z těchto požadavků se nám nejvhodnější jeví právě TFK Mono2. Líbí se nám hlavně možnost udělat z korbičky mini sporťáček pro ještě nesedící dítko.

Má tuto možnost i nějaký jiný kočárek na trhu?

Je trojkolka pro naše potřeby dobrá varianta, nebo radši zvolit čtyřkolku?

Jedná se sice o poměrně drahý kočárek, ale pokud bude splňovat naše požadavky, rádi do něj zainvestujeme.

Ještě jsme trochu zvažovali Thule Urban Glide 2, ale ten nám možná přijde zase až zbytečně moc robustní a široký, na hory fajn, ale na časté skládání do auta nebo na ježdění po městě to nebude to pravé. V tom nám TFK přijde výborný kompromis a navíc jsme se opravdu zamilovali do té možnosti mini sporťáku.

Děkujeme za rady a tipy na kočárky.

Ahoj,

TFK Mono2 je výborný kočárek, který je stavěný pro náročnější terény. Přestože má vyšší hmotnost 14,3 kg a patří k těm těžším modelům, tak za to má odolnou konstrukci, která zvládne každodenní procházky v jakémkoli terénu. Je jedinečným v mnoha směrech. Ať už je to oblíbený Mamaboard a přídavné sedátko Multiboard a Shuttle, tak i vlastnostmi. Jednou z nich je právě možnost předělání hluboké korby na obousměrné sportovní sezení pro menší děti.

Takovou funkci přeměny korby u jiného terénního modelu nenajdeš. Podobnou funkci mají kočárky se sedadlem typu 2v1, které pouhým potažením za pásy proměníš v hlubokou korbu. Populárním je například městský model Petite&Mars Grand II.

Osobně si však neumím představit používat tento kočárek na časté přesuny autem. Proto Ti doporučuji pouvažovat rovnou i nad koupí druhého cenově dostupného kočárku, který budete využívat na nákupy a rychlé přesuny městem. Klidně i bazarového kočárku jako je Carrello Alfa 2023 nebo Zopa Mystic.

Obecně se snáze manipuluje s kočárky, které mají jen tři kola. Nicméně, ty čtyřkolové jsou prý stabilnější, ale dalo by se o tom polemizovat. Všechno je to o zvyku, tedy o manipulaci.

Tříkolka – výhodou tříkolek je snazší manipulace a lepší mobilita v terénu. Nevýhodou může být horší stabilita, proto je důležité, aby měla zadní kola co největší rozestup (rozvor kol, a ten má TFK velmi dobrý). Tříkolka je také vhodná pro sport (např. pro běh nebo bruslení), ale ideální za podmínky, že má ruční brzdu a fixní (nebo zaaretované) přední kolo. Otočné kolo by se mohlo kdykoli zaseknout nebo se při vysoké rychlosti rozkmitat, což je dost nebezpečné.

Čtyřkolka – výhodou je dobrá stabilita, nevýhodou jsou oproti tříkolce horší jízdní vlastnosti v terénu.

Já osobně vlastním podobný model, tedy Baby Jogger Summit X3 a nemohu si ho vynachválit. Do města mám však skladnější Bugaboo Bee 5.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka