Joolz Day versus Moon Rocca/Relaxx. Který kočárek je nejvhodnější pro vysoké rodiče?

Zodpovězené
20. lis 2022

Ahoj,

lámeme si hlavu s výběrem kočárku. Oba s manželem jsme vysocí (175 - 180 cm). Kočárek by měl zvládnout i lehčí terén, měl by být alespoň mírně odpružený, lehký, skladný a vejít se i do menšího kufru auta.

Pokud bychom se měli rozhodnout mezi Moon Rocca, Moon Relaxx, Joolz Day2 a Joolz Day3, tak který kočárek je pro nás nejvhodnější?

Děkuji

Ahoj,

kočárky vhodné pro vyšší rodiče z Tvého výběru jsou Joolz Day2 a Joolz Day3.

Moon Rocca jsou kočárky vhodné pro nižší rodiče, protože mají rodičovskou rukojeť nastavitelnou ve výšce od 94 do 108 cm. Ale zároveň mají nižší položení nástaveb na konstrukci.

Moon Relaxx Edition má podobné vlastnosti a funkce jako Rocca Edition. Ovšem jeho nástavby jsou položeny výše na konstrukci, takže se nebudeš muset tak ohýbat. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť ve výšce od 98 do 111 cm, což je pro Tvou výšku to pravé. Jeho hluboká korba je vybavena kvalitní matrací a má panoramatické i náhledové okno.

Joolz Day2 a Joolz Day3 jsou korýtkové kočárky, které jsou buď milované, nebo nenáviděné. Je to způsobeno jejich vyšší váhou a menší skladností. Design převyšuje funkcionalitu. Osobně se mi designově líbí, ale funkčně bych si je nekoupila. Jejich cena je podmíněna také oblíbeností známých lidí, kteří ji prezentují a takovýmto způsobem prodávají. Jejich mínusem je nižší 15kg nosnost sportovních sedadel, která nejsou až tak prostorná.

Pokud se Ti design konstrukce líbí, tak spíše sáhni po Joolz Geo3 Mono, který má vyšší - 22kg nosnost sedadla. Jeho starší předchůdce Joolz Geo2 má pouze 15kg nosnost. Po složení však nejsou tak skladné jako Moon kočárky, které se Ti do menšího kufru auta vejdou spíše.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka