Kočárek dvojkombinace. Jaký byste doporučila?

Zodpovězené
17. pro 2021

Dobrý den,

mohla byste nám, prosím, doporučit kočárek?

Naše požadavky:

  • dvojkombinace
  • cena kolem 20 tis.Kč
  • vhodný i do terénu (polní, nezpevněné cesty)
  • odpružený
  • gelová kolečka
  • sportovní sedačka do úplného lehu (ne korýtkové sezení)
  • prodloužená stříška u korbičky i sportovního sezení
  • kloubové madlo na rukojeti

Fajn by bylo, kdyby nebyl těžký a byl skladný.

Existuje vůbec takový?

Předem děkujeme za Vaše tipy.

Veronika

Ahoj Veroniko,

budu se snažit najít nějaký kompromis mezi skladností / lehkostí a projetí občasného terénu, tak aby kočárky splňovaly Tvé požadavky. Kočárky, vhodné zejména do většího terénu, jsou spíše těžší, nejsou tak skladné a doporučuji u nich nafukovací kola.

Jako první adept mě napadl Britax Go Big 2. Jedná se o velmi kvalitní kočárek a s terénem si poradí na jedničku, díky dobrému odpružení a větším kolům. Ale ne každému může vyhovovat po vzhledové stránce.

Další mě napadl Cavoe Axo - jeho novější verze (2022), kterou do kočárkopedie zařadím co nejdříve. Pro mě to byla donedávna neznámá značka, nicméně musím uznat, že je to povedený kočárek. Je mírně odpružený a má gumová kola. Skládá se snadno - zvládneš to jednoduše jednou rukou, a i váha je fajn - 12,7 kg. Hluboká korba má prodlužovací stříšku s náhledovým okénkem, zároveň je i poměrně prostorná - 78 cm na délku. Sporťák má nosnost 22 kg a má též dlouhou prodlužovací stříšku a pohodlné, prostorné, obousměrné sedadlo.

Dále mě napadá ABC Design Salsa 4 Air
Tento kočárek je taková osvědčená stálice, maminkám ho doporučuji ráda. Vyhovuje též Tvým požadavkům, mimo teleskopické rukojeti a kol, které má nafukovací - ale za mě jsou do terénu nejlepší. 🙂 Má elegantní, moderní vzhled. Kočárek je velice skladný a snadno ovladatelný. Díky nafukovacím a odpruženým kolům nebude pro něj terén či městské chodníky žádný problém. Váhu má tedy vyšší - 14,5 kg, ale měla jsem čest ho vyzkoušet a opravdu jede skoro sám. Jeho vyšší váhu podle mě zaregistruješ až při skládání. Sportovní verzi i hlubokou korbu si můžeš nastavit obousměrně a nechybí ani polohování nohou a zad.

Další variantou může být Moon Relaxx Basic, je to levnější varianta modelu Edition, který se od něj liší v pár věcech (nemá nafukovací kola, prošití na madlech a větrací okénko u korby). Srovnání obou modelů jsem popsala v tomto článku. Jediný zádrhel je u rukojeti, ta není kloubová, ale teleskopická. Nevím z jakého důvodu chceš právě kloubovou rukojeť, ale z mého pohledu je to zanedbatelný rozdíl. 🙂 Hmotnost kočárku je 11,6 kg, takže patří spíše k těm lehčím, i když nemá velká kola, tak díky odpružení, projede i lehčí terén.

Napadl mě i Britax Smile III
Mimo kol, která má nafukovací a neprodlužovací stříšky u korby, splňuje také Tvé požadavky.

Zkus se na vybrané kočárky podívat. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie