Kombin. kočárky i do terénu: Britax Smile III, ABC Design Salsa 4 Air, Moon Solitaire. Co myslíte?

Zodpovězené
4. kvě 2020

Dobrý den,

tak jsme dnes zúžili výběr na Britax Smile III, ABC Design Salsa 4 Air... Oba jsou výbavou hodně podobné, důležitý je pro nás terén - tj. odpružení, kola a podvozek. U Britaxu, i když jsou přední kola menší, je prý podvozek dokonce o něco sportovnější než Salsa... Jediný větší rozdíl vidím ve velikosti, Britax má o dost menší korbičku (cca 6 cm rozdíl uvnitř + na krajích se zužuje) a také sporťák je o něco menší (užší a nemá tak komfortní, vycpanou sedačku??), na druhou stranu je o něco celkově lehčí, což je také výhoda.

Jinak oba mají velké koše a možnost dokoupit celou sadu (korbu, nánožník atd.). Jde nám tedy o celké výhody/nevýhody těchto dvou ohledně jízdy v terénu a celkové srovnání spokojenosti. Vím, že Smile III ještě není odzkoušený, protože je to letošní novinka.

Ale Smile II bude v tomto asi +/-stejný?

A chtěla bych ještě doplnit dotaz o porovnání s Moon Solitaire.

Moc děkuji za radu.

Ahoj!

Britax Smile III a ABC Design Salsa 4 Air jsou oba výborné kočárky a myslím, že vysloveně chybu neuděláš ani s jedním. Za mě osobně, pokud mám vybrat, bych spíše doporučila Britax, v první řadě proto, že ho považuji za vyšší model - vyšší, luxusnější řadu, oproti ABC-čku. Každopádně to neznamená, že Salsa 4 Air je špatný kočárek, jen má méně propracované některé detaily, zejména sportovní části. Pokud by ale cena převážila, ve své cenové a typové kategorii je Salsa každopádně jeden z top kočárků a opravdu je fantastický zejména pro lidi, což ocení velké, prostorné nástavby (korbu, sedák) plus super odpružení a obrovský košík - ještě větší než Smile- u. Zvážila bych tedy proto to, jak moc důležitá je pro Tebe cena a prostorná korbička. Britax jako trošku kvalitou výše mi přijde jako super volba a do 2 a půl a více let děťátka určitě vydrží, i když je možná o málo méně prostorný. Korbička - její velikost až tak nezaváží, aspoň podle mě, pokud tedy nebudeš mít letní miminko a potřebu v korbičce vydržet co nejdéle, vystačí, myslím si, i ta průměrnější.

Britax Smile III

ABC Design Salsa 4 Air

A k Moon Solitaire - to je kočárek pěkný, s velkou korbičkou, ale na druhé straně, za mě s malým sporťákem - krátkou sportovní nástavbou s krátkou opěrkou nohou. Není to vůbec špatný kočárek, je fajn zvláště pokud později určitě plánuješ přejít na prostornější, lehčí neotočný sportovní kočárek (např. kolem roku a půl dítěte). Každopádně já bych asi tento z Tvého výběru vybrala nejméně.

Moon Solitaire

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.