Kombinace s velkou korbou. Vybrat Britax Go Big 2, Noordi Fjordi nebo Noordi Luno?

Zodpovězené
30. bře 2020

Ahoj,

Mám dilema s výběrem kočárku. Byla jsem rozhodnutá pro Britax Go Big 2, ale teď mám kupu času, tak pokukuji po jiných.

Zalíbil se mi Noordi Luno a nebo Fjordi. Strašně se mi líbí hluboké korby. Mimčo se má narodit v létě, tak bych chtěla větší korbu, aby vydržela i na zimu - to právě u Britaxu není, ta mi přijde malá a nemá ani polohování. To tedy není až tak důležité, ale mám obavu, že by jsme se v zimě s fusakem nevlezli. Je mi jasné, že sporťáky u těchto kočárků jsou nic moc, ale to budu řešit pak dalším kočárkem.
Jezdit budu hlavně město a lehčí terén, cena nerozhoduje, auto mám sice malé - ale není problém si vzít druhé s větším kufrem, takže nemusí být úplně nejskladnější. Taky se mi líbí, že všechny mají UV ochranu. A ještě musí být vyšší, jsme oba vysocí a nechci se do kočárku moc ohýbat.

Díky za názor a nebráním se případně i jiným nápadem na kočárek.

Ahoj!

Nejprve bych ráda opravila Tvůj ne tak úplně správný dojem - Britax Go Big2

Britax Go Big2

skutečně MÁ prostornou korbičku. Není to extrém, ale je větší než průměrná vanička (vnitřní rozměr 76x32 cm) a určitě Ti v ní děťátko vydrží přibližně tak, jako v jen o pár cm větší Noordi Fjordi / Noord Sole 2 korbě.

Noordi Fjordi 2016

Noordi Sole II

Opravdu bych se tak nebála - moji květnoví synové vydrželi i první zimní měsíce v podstatně menší, 73,5cm vaničce i s fusakem. A k tomu nikdy nevíš, zda se malinké nebude chtít po pár měsících dívat na svět více (ze sportovní části, plakající v korbičce) i napříč tvé touze po setrvání při korbě - a v takovém případě Ti bude především hluboký (a slabší sportovní) Noordi, tak trochu zbytečným nákupem. Já bych raději investovala - protože dobrý sporťák je bez problémů využitelný v pohodlí i pro miminko s fusakem, na druhou stranu, vanička je opravdu jen dočasný doplněk, který některé maminky ani nevyužívají...

Za mě Noordi kočárky - nejsem o nich tak přesvědčena, no pokud si ok s tím mít je jen jako v podstatě hluboké, ano - rozumím, že oválný tvar vaničky Ti imponuje, je to pěkný designový prvek. Na druhou stranu, v těchto časech, by mou radou bylo zaměřit se na funkčnost a dobrou investici (i z hlediska budoucího prodeje) dříve - opravdu se vyplatí koupit kočárek, jehož pak nebude problém se zbavit, na rozdíl od těchto levnějších modelů, které budeš prodávat déle / nebo pod cenu (koukni článek/video s radami tady https://www.modrykonik.cz/blog/kocarkopedie/art...)...

A pokud tedy oválnou korbu, já bych spíše, z hlediska dlouhodobé spokojenosti, doporučila značku Bebetto - modely jako Bresso, Tito, Murano...

Bebetto Bresso

Bebetto Tito

Bebetto Murano

ale opravdu jsem přesvědčena, že i s Go Big si vystačíte i v zimě...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.