Který kočárek je vhodný pro podzimní miminko?

Zodpovězené
29. črc 2022

Ahoj,

hledám kočárek vhodný pro podzimní miminko. Měl by mít odpružená gumová kola, jelikož bydlíme na vesnici.

Další požadavky:

  • aby se dobře kočárkovalo i na nerovném povrchu (ne však štěrková cesta) a po sněhu,
  • aby jel dobře po upravené sněhové cestě,
  • nechci velmi mohutný kočárek - měřím jen 167 cm,
  • sportovní část by měla být lehce skladatelná a nepříliš robustní.

Přemýšlím nad koupí kočárku „z druhé ruky“, takže cenově to neumím ohraničit. Dívala jsem se na kočárky Moon, Joie Signature a Jané.

Který kočárek co nejvíce splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

zajímavý výběr kočárků.

Před koupí kočárku z bazaru se určitě podívej na naše MK video:

V první řadě kočárky Joie s označením Signature jsou neotočné sportovní kočárky.

Joie Mytrax Flex Signature a Joie Crosster Flex Signature jsou těžké. Váží kolem 15 kg. Ty moc nedoporučuji.

Joie Litetrax 4 Flex Signature je lehčí, 10 kg vážící, neotočný model. Jeho hluboká korba má dostatečné vnitřní rozměry (75 x 30 cm) pro prosincové dítě. Novorozenec v korbě s fusakem má dostatek prostoru. Výška fixní rodičovské rukojeti je však pouhých 102 cm. Je určen pro nízké rodiče. Já mám 165 cm a byl mi nízký.

Od značky Moon si prohlédni bazarově dostupné modely Moon ReSea S a Moon Rocca Edition. Mají až 22 kg nosnost na dítě.

A od značky Jané si prohlédni modely Jané Muum V2 a Jané Kendo. Oba kočárky mají pouze 15 kg nosnost na dítě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka