Který kočárek s hlubokou korbou je vhodný do terénu?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

ráda bych poradila s výběrem kočárku, který by kromě města zvládl terén lesní a polní cesty. Zároveň musí mít snadnou manipulaci.

Preferuji dvojkombinaci, přičemž důležité je pro mě kritérium s hlubokou korbou.

Zatím mě zaujal model Inglesina Aptica XT a Easywalker Harvey, ale ráda se nechám nasměrovat i na jiné značky či modely.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

osobně bych volila Easywalker Harvey z důvodu dvojího odpružení.

Inglesina Aptica XT je slabě odpružený kočárek, který se hodí spíše na rovnější městský terén. Sportovní část má rozměry skoro stejnou jako Easywalker Harvey3. Oproti němu je však o 2,5 kg těžší a po složení zabere více místa. Hlubokou korbu má propracovanější Aptica XT, protože má zabudovanou ventilaci ze spodu korby, kterou lze polohovat. Také má funkci houpání a dá se použít jako autokorbička. Tyto funkce u Harvey nenajdeš. Společnými znaky korbiček je jejich podobná vnitřní velikost a zabudovaná ventilační či panoramatická okna.

Easywalker Harvey3 Premium je lehčí kočárek, s nasazením sportovním sedadlem váží 11 kg, což oceníš při jeho přenášení. Má dvojité odpružení kol a zvládá i nerovný terén vesnice. Kola má sice pěnová, ale má možnost dokoupení terénnějších nafukovacích pneumatik, které využiješ v nerovnějším terénu. Hluboká korba Harvey se oproti modelu Aptica XT dá poskládat.

Pokud chceš kočárek, který má všechno a také vlastnosti hluboké korby Aptica XT, tak doporučuji model Easywalker Jimmey. Podrobně jsem tento kočárek a jeho funkcionalitu popsala v krátkém podrobném článku, který si můžeš přečíst.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka