Který prostorný sporťák s protisměrným sezením splní mé požadavky?

Zodpovězené
30. bře 2022

Dobrý den,

prosím o tip na kočárek, který by byl vhodný do města, ale zvládl alespoň trochu i terén (kameny, písek).

Požadavky na ideální kočár:

  • protisměrný pro dobrou komunikaci s miminkem,
  • s odpruženými koly pro pohodlnou jízdu,
  • s dlouhou plochou k ležení i pro “rychlerostoucí” miminko,
  • vhodný i bez hluboké korbičky už od cca 3 měsíců věku,
  • s nosností alespoň 20 kg, ale raději i více,
  • s velkou (rozkládací) stříškou i do nepříznivého počasí (sluníčko, vítr),
  • super by bylo, aby se prostor pro sezení při skládání sklápěl k sobě a byl tak chráněn před ušpiněním.

Moc děkuji.

Ahoj,

doporučuji kočárek Britax Strider M, kromě úplného lehu a polohování nohou, nabízí i centrální odpružení, které tlumí nárazy v terénu a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. Dále u něj najdeš 10kg hmotnost, obousměrnou sedačku, nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg.

Nebo jeho terénnější a prostornější variantu Britax Smile III. Je tedy o něco těžší (13 kg), ale má větší nafukovací kola, se kterými bez problémů projedeš i těžší terén.

Jako další mě napadá Cybex Balios S Lux, který patří také k těm lehčím a má dlouhou prodlužovací stříšku. Sice je to spíše městský model, ale mírný terén zvládne. Skládá se jednoduše a se sezením dovnitř.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie