Který sourozenecký kočárek má širší nástavby?

Zodpovězené
2. led 2023

Ahoj,

mám sourozenecký Bugaboo Donkey 2. Dcera má 17 měsíců, bývá ve sportovní části. Můj čtyřměsíční syn bývá v hluboké korbě. Syn má 9 kg. Když ho obléknu a dám do fusaku, tak se nemůže ani pohnout. Kočárek je úzký.

Je nějaký takový kočárek, který má širší obě nástavby?

Dívala jsem se na Hauck Uptown Duo. Tam mi přijde i sezení širší a pohodlnější než korýtkové.

Mám zůstat u Bugaboo, nebo jej vyměnit?

Děkuji

Ahoj,

Tvůj Bugaboo Donkey 2 má jedinečný systém, který mu umožňuje předělání na sourozenecký kočárek. Vyniká také svojí nízkou váhou odolné hliníkové konstrukce, protože většinou jsou sourozenecké kočárky těžší. Je ovšem pravdou, že jeho hluboké korby se svojí 28cm šířkou patří k těm užším a ne každému dítěti sedne korýtkový typ sportovního sedadla.

Odpověď na Tvou otázku, zda zůstat u Donkey 2, nebo ho vyměnit, tak to ti já určitě nezodpovím. Je třeba, aby jsi sama zvážila všechny pro a proti kočárku a sama se rozhodla. Upozorňuji Tě však, že Ti časem může velmi chybět variabilita Bugaboo. A to hlavně až když dcerka odroste. A už jí bude stačit jen občasný odpočinek na skejtu či stupátku.

Uvažuješ o neotočném kočárku Hauck Uptown Duo, se kterým zároveň ztratíš možnost očního kontaktu s dítětem při jeho přechodu do sportovní části. A to takhle malému dítěti nemusí vyhovovat.

Malé 4měsíční dítě, které je obklopeno fusakem a boky hluboké korby, nepotřebuje až takový prostor. Takový stísněný prostor ho můžeš dokonce uklidnit a cítí se bezpečně, jako když ještě byl ve Tvém bříšku. Navíc brzy přejde do sportovní části.

Pokud se Ti prostor v hluboké korbě zdá být opravdu velmi malý a nepohodlný, tak můžeš přejít do sportovní části Donkey 2. Je však třeba dokoupit tzv. vyrovnávací klínovou vložku, například od značky Egg, která korýtkový povrch hluboké korby promění v rovný leh. Tato vložka by mohla dokonale odstranit Tvůj problém.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka