Který sourozenecký kočárek se vejde do malého panelákového výtahu?

Zodpovězené
12. bře 2022

Ahoj,

hledám sourozenecký kočárek, který zvládne pohodlně odvozit i větší starší dítě a zároveň se vejde do malého panelákového výtahu.

Je to reálný požadavek?

Hlavními podmínkami jsou tedy kompaktnost kočárku, pohodlné sedadlo pro starší dítě, které lze dát do polohy pro spaní. Čekáme miminko a starší spí přes den jen v kočárku.

Děkuji

Ahoj,

škoda, že nezmiňuješ, jak velký máte výtah, dost by mi to ve výběru pomohlo.

Největší smysl mi dává sáhnout po dvojkočárku, který lze předělat na klasický kočárek pro jedno dítě, ať už kvůli rozměrům nebo i proto, že je více variabilnější a využiješ ho dále až se starší dítě nebude chtít vozit. Já mám osobní zkušenost s Bugaboo Donkey a nedám na něj dopustit. Kočárků jsem vystřídala několik a on patřil mezi ty nejlepší. Hrozně těžce jsem se s ním loučila, starší syn v něm spal do 3 let 🙂. Na šířku má jen 74 cm, ale pokud s dvojkočárkem do výtahu neprojedeš, tak ho lze předělat v pár krocích na mono (60 cm) a sportovní sedák držet v ruce (neboj, je lehký 🙂). Na chodbě by sis kočárek předělala zpátky na dvojkočárek (duo) a můžeš vyrazit na procházku.

Je to sice dražší kočárek, ale dají se sehnat starší modely na bazaru za zlomek ceny. Bugaboo má kočárky opravdu kvalitní, takže i bazarový po více dětech bývá v super stavu a ještě ho dobře prodáš.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie