Lehký a skladný sportovní kočárek vhodný do terénu, max. do 10 tisíc Kč. Jaký doporučíte?

Zodpovězené
12. led 2021

Hezký den,

chci pro syna koupit nový sporťák a tentokrát bych nerada sáhla vedle jako u prvního syna, kdy jsem koupila Joie Mytrax.

Mé požadavky jsou: lehký a skladný kočárek, který musí být vhodný i do terénu, vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, kde jsou staré, rozbité chodníky, a na procházky chodíme i na polní cesty. Dále by měl mít velký, dobře dostupný košík, polohování do úplného lehu, polohování nožiček a velkou stahovací stříšku. Uvažuji nad Petite&Mars Street Air, Britax B-Motion 3 (ten už se dá sehnat asi jen na bazarku), případně B-Motion 4 Plus nebo Valco Snap 4 Sport 2020. Cenový strop max 10 tis. Kč a jsem otevřená i jiným možnostem.

Poradíte, jaký kočárek by byl nejvhodnější?

Předem děkuji.

Ahoj!

Je tu problém. Lehký a skladný + do terénu - staré, rozbité vesnické chodníky + polní, lesní cesty. To nejde, resp. jde, ale s kompromisy a terén, buď budeš hodně cítit, nebo bude kočárek těžší, robustnější (a o to víc, jestli jeho stříška bude velká a koš bude velký.

Z toho, co uvádíš, je za mě na takové poměrně těžké podmínky vhodný asi jedině Britax B-Motion 3, protože jako tříkolka s větším předním kolem to jako jediná ustojí. Ostatní mají malé přední kola plus žádné odpružení.

Britax B-Motion 3 Plus

Krom toho hodně doporučuju Baby Jogger City Elite, i když malý kočár to není - i z bazaru poslouží, a to o hodně lépe, než menší kočárky nové.

Baby Jogger City Elite

Gesslein S4 z těch lehčích čtyřkolek stojí za zmínku, když tak…

Gesslein S4 Air+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.