Má smysl přejít z kočárku Kinderkraft Prime 3v1 na Joie Mytrax Flex?

Zodpovězené
29. lis 2022

Dobry den,

mám 3-kombinaci KK, ke které jsme později dokoupili, kvůli lepší bezpečnosti, vajíčko Joie I-Gemm2.

Jsem maximálně spokojena s korbičkou, ve které malého vozím doteď (7m, ca 8,5kg). Téměř denně jsem během posledního 1/2 roku nachodila svižně min. 7km. Jedinou vadou je, že při nerovném povrchu a rychlé chůzi "kvrdlaji" přední kolečka, což je dost nepříjemné. S rostoucí vahou je to častější.

Nyní budu muset korbičku vyměnit za sporťák z důvodu dosažení max. váhy (do 9 kg).

Nemate zkušenosti se sportovní verzí? Bojím se, že to kolečka budou dělat dál a ještě více. Slyšela jsem, že stejný problém ale mívají i drahé sportovní 3kolky (napr. Thule, určený i pro běh a brusle). Mate zkušenost?

Uvazuji i o pořízení Joie, abychom mohli kombinovat s vajíčkem. Nemate zkušenost, zda je Joie Mytrax Flex stabilní s kolečkama? Hledám sportovní kočár a tento typ se mi líbil vzhledově.
Pokud je ovsem KK Prime v pohodě, nechala bych tento.

Moc dekuji za Váš postřeh.

Ahoj,

poškození, tedy problém „kvrdlání“ spočívá v tom, že přední kola nebyla aretována (zamčena) při průjezdu nerovným terénem. Vím, že pak je zatáčení komplikovanější a nepohodlnější. Musíš totiž na kočárku zvednout přední nápravu a točit zadními koly.

Jakýkoliv kočárek si můžeš při nezaaretování (nezamknutí) předních kol poškodit - rozhrkáním kol.

Pokud jsi to takhle dělala i ty, tedy nearetovala přední kola, tak chyba není ve Tvém kočárku Kinderkraft Prime.

Buď vyměň přední kola (koupě nových), protože jiné cesty už není - máš poškozenou osu v kole. Nebo, pokud koupíš jiný kočárek, tak se vyhni nezaaretování, protože si zničíš kola i na novém kočárku.

Pokud bych byla já osobně s mým kočárkem spokojená, určitě bych koupila nová náhradní přední kola. Prime tuto možnost nabízí a najdeš je dostupné na více e-shopech.

Výměna za Joie Mytrax Flex ve Tvém případě není nutná. Přejdeš z lepšího na horší, a tedy jeho koupi ve Tvém případě nedoporučuji. Oproti Prime je těžší, méně skladný a nemá tak prostorné sedadlo. Má velikostně menší kola plněná pěnou.

Spíše si prohlédni kočárek Zopa Move Cross.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka