Můžeš poradit kvalitní kočárek do náročného terénu, se kterým lze zároveň i sportovat?

Zodpovězené
13. zář 2023

Ahoj,

jako hlavní kočárek máme Easywalker Harvey3. Mám malé auto (Hyuindai i20), proto jsme se rozhodli dokoupit Easywalker Jackey XL. S tímto kočárkem nejsme až tak spokojeni, využíváme ho spíše ke krátkým nákupům. Až dcerka vyroste, tak si možná najde své uplatnění (aktuálně má dcera rok).

Rádi bychom začali více chodit do přírody, plus manžel chce mít kočárek i k in-line bruslím. Žádný z těch dvou není k tomu vhodný.

Můžeš poradit kvalitní kočárek do náročného terénu (příroda, sníh), se kterým lze zároveň i sportovat?

Dívali jsme se na Thule Urban Glide 2, avšak cenově bychom chtěli asi něco levnějšího. Harvey je srdcovka, toho se vzdát nechci, Jackey není podle mě vhodný jako celoroční a Thule se mi asi nevejde do auta. Takže potřebujeme asi všechny 3.

Děkuji

Ahoj,

kočárky, které jsou přímo od výrobce určené do terénu, na běh a sport je na trhu méně. Vím, že mnozí rodiče využívají kočárky i pro tyto účely, i když na to nejsou stavěny. Potom dochází k různým poškozením částí kočárku – hrkání, pískání, praskání, poškození kol, brzd, vyosení kola...
To, že budete mít určité období tři kočárky, je naprosto v pohodě. Já jsem na tom byla podobně - hlavní kočárek (trojkombinace), cestovní kočárek (nákupy, město, rychlé vybavovačky) a terénní kočárek (výlet, běh a sport).

Podle výšky kočárků, které momentálně používáte předpokládám, že jste oba vyšší. To je také jeden z parametrů, který podstatně zužuje výběr kočárku vhodného pro vás.

Z těch cenově dostupnějších si určitě prohlédni Kinderkraft Helsi a Hauck Runner 2.

Z cenového středu vybírám odolný Joie Crosster Flex Signature a Graco TrailRider.

Z Top kočárků na trhu, což je samozřejmě cítit i na ceně, si prohlédni Baby Jogger Summit X3 nebo Bumbleride Indie.

Případně zvaž i koupi z bazaru.

„Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru?“ - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka