Poradíš kočárek pro útlou maminku a jarní miminko, který bude vhodný do města i na makadam?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

sháním kočárek pro jarní miminko, který by zvládl běžné cesty, vynesení do bytovky a zároveň chodit každý den po cca 100 metrech makadamové cestě k pozemku dokud neuděláme asfaltovou cestu k domu.

Také bych ocenila kdyby byl lehčí. Mám 50 kg, tak ať se každý den netrápím nošením. Další požadavky:

  • aby byl skladný a vešel se do Tourana,
  • aby byla rukojeť dostatečně nastavitelná pro mě 175 cm a manžela 190 cm,
  • sportovní sezení nekorýtkové,
  • ne 3kolový,
  • adaptéry na autosedačku, která se dá polohovat.

Můj vysněný je Joolz Hub+. Zároveň mám ráda designové kousky. Cenově mi je více méně jedno, počítám že do 48 000 Kč se vejdu asi s každým kočárkem.

Děkuji

Ahoj,

perfektní volbou pro Vás by byl model Nuna Mixx Next. Jediným mínusem je jeho průměrná váha 12,53 kg. Více se o něm, a o kompatibilních autosedačkách, dočteš v této mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Model Britax Strider M je kočárek určený pro nenáročné rodiče, kteří se pohybují po městě. Má lehkou, kompaktní a robustní konstrukci s výbornou manipulovatelností, umožňující ovládání jednou rukou. Otočnou rukojeť lze nastavit ve výšce od 80 – 115 cm a je vhodný pro středně vysoké a vyšší rodiče. Zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení je otočné a nekorýtkového typu. To znamená, že jej lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Hluboká korba a sportovní sezení patří k těm méně prostornějším na trhu.

Tvůj vysněný kočárek Joolz Hub+ je díky níže položeným nástavbám a nastavitelné rukojeti do výšky 107 cm vhodný spíše pro středně vysoké a nižší rodiče, kteří zároveň ocení i poměrně nízkou hmotnost (11,5 kg) a jednoduchou manipulaci umožňující ovládání jednou rukou. Zároveň je jediným nekorýtkovým modelem značky.

Korýtkový tvar sportovního sedadla je typický i pro značku Bugaboo.

Od značky Cybex Ti mohu doporučit model Cybex Priam 4, protože je stavěný do města. A s jeho vyšší váhou 12,9 kg si nemusíš dělat těžkou hlavu, protože pomocí přepnutí do funkce dvou kol jej jednoduše táhneš za sebou. To Ti usnadní vynášení. V tahu po kolečkách člověk snáze přenese i vyšší váhu. Je však jemně nad Tvůj cenový rozpočet.

Cybex Balios S Lux a Cybex Talos S Lux jsou výškou rodičovské rukojeti vhodné kočárky i pro vyšší rodiče. Jejich nástavby jsou však položeny níže na konstrukci, takže je zapotřebí hlubší předklon, čímž trpí páteř.

I městský kočárek Baby Jogger City Sights je určen pro rodiče, kteří potřebují skladný kočárek s dobrými jízdními vlastnostmi ve městě či na výletech například do ZOO. Díky kvalitní konstrukci a odpruženým odolným kolům si hravě poradí s mírně nerovným terénem, ​​ne však polními či lesními cestami. No i tento model má sportovní korýtkové sezení, které má možnost polohování nohou i zad do zcela korýtkového lehu. Patří k těm prostornějším na trhu, tedy bez obav povozí dítě tak dlouho, dokud to bude nutné.

Zaujmout by Tě mohl kočárek Cavoe Moi+. Je to elegantní a stylový kočárek, který vyniká přepracováním jednotlivých detailů. Je určen pro středně vysoké rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Prostorné sportovní sezení a hluboká korba patří na trhu k těm prostornějším, vydrží tak od začátku až do konce kočárkování.

Dalším vhodným modelem je Tutis Mio Plus. Je to stylový kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a jednoduchá manipulace umožňují ovládání jednou rukou a zaujme také složením spolu s nasazeným sportovním sezením na konstrukci. Rukojeť lze nastavit až do výšky 115 cm, proto je kočárek vhodný spíše pro vyšší rodiče. Samozřejmostí je také bohatá výbava v ceně. V roce 2023 byl Mio Plus nahrazen aktualizovaným modelem Tutis Mio Plus Thermo s novou technologií ThermoCot™ na dně korbičky, která garantuje tepelný komfort dítěte a optimální mikroklima jak v zimě, tak i v horkém letním počasí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka