Poradíš kočárek s prostornou hlubokou korbou pro prosincové miminko?

Zodpovězené
2. srp 2023

Ahoj,

děťátko se nám narodí v prosinci, proto hledáme kočárek s prostornou hlubokou korbou. Bydlíme na vesnici, kde je v zimě dostatek sněhu.

Podmínky:

  • ať zvládá terén,
  • sportovní část otočná v obou směrech,
  • dobře skladný do menšího kufru.

Který kočárek splňuje to, co hledám?

Které vajíčko by bylo nejlepší pro miminko, i co se týče komfortu i bezpečnosti?

Každý týden budu cestovat 400 km.

Děkuji

Ahoj,

z cenově dostupnějších modelů doporučuji Kunert Lazzio. Jeho prostorná polohovatelná hluboká korba má stříšku XXL rozměrů a spolu s krytem vytvoří zimnímu miminku bezpečné a teplé hnízdečko. S funkcí skládání na placku zabere minimum místa a sportovní nástavba se skládá spolu s konstrukcí. Kola spolu s odpružením zajišťují hladkou jízdu i v nerovnějším terénu.

POZOR!: I když zakoupíš autosedačku, tzv. vajíčko, které je polohovatelné do pozice lehu, tak tuto funkcí z hlediska bezpečnosti můžeš používat pouze při nasazení vajíčka na konstrukci kočárku. V autě se tato funkce nevyužívá.

U vajíčka dbej na přítomnost těchto funkcí:

  • systém připevnění: s podstavcem připevnitelným bezpečnostním pásem auta, s Isofixovým podstavcem, nebo se 3bodovým bezpečnostním pásem auta,
  • připevnitelnost: na přední nebo zadní sedadlo auta (na přední sedadlo jen proti směru jízdy a v případě vypnutého airbagu),
  • kompatibilita s Tvým kočárkem.

Při dlouhé době strávené v autě, bych uvažovala nad kočárkem, jehož hluboká korba splňuje funkci tzv. autokorbičky. Takové korby mají zabudované bezpečnostní pásy a dítě během jízdy pohodlně spinká jako v postýlce. Takové korby mají modely Concord Neo či Peg-Pérego Book.

Pokud nevadí sportovní sedadlo korýtkového typu, které je pro tuto značku typické, tak si určitě prohlédni model Bugaboo Fox Cub. Ten je určený pro rodiče, kteří chtějí lehký a kvalitní kombinovaný kočárek na procházky jak po městě, tak i po nerovných cestách vesnice. Jeho konstrukce váží pouhých 9,6 kg, díky čemuž je dobře ovladatelný i jednou rukou. Potahy hluboké korby a sporťáku se navlékají na společný rám, což šetří místo při uskladnění právě nepoužívané nástavby.

Zvážila bych i kočárky Kinderkraft Nea a Tutis Sky.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka