Sourozenecký kočárek. Je lepší za sebou, nebo vedle sebe? Jaký je nejlepší pro kluky rok od sebe?

Zodpovězené
26. říj 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je lepší, když jsou děti vedle sebe nebo za sebou v kočárku?

A jaký by byl nejlepší pro kluky (budou rok od sebe)? A nejlépe s nafukovacími koly.

Děkuji

Ahoj!

Lepší typ je velmi subjektivní věc, protože to spíše závisí na Tvém způsobu života, domu/brány, potřeb pro miminko a tak podobně. Například je jedno, kdyby se Ti i více líbil model side-by-side (vedle sebe), pokud by si měla dům s úzkou brankou či vchodem, kam širší model prostě nevejde (nebo jen s obtížemi).

Vedle sebe je sourozenecký kočárek výhodný v několika věcech. První je, že obě děti mají stejný výhled, a také fakt, že tím, že jsou vedle sebe, je těžiště vyváženější a kočárek lépe ovladatelný. Nevýhodou je právě šířka, a pak i to, že kromě něčeho jako sourozenecký kočár od TFK či (jeden z nej sourozeneckých kočárků vůbec) Bugaboo Donkey jsou všechny modely víceméně neotočné ve sportovní verzi.

Bugaboo Donkey

Ty první zmiňované Ti určitě doporučuji i na terén, mají i ty kola s pneumatikami, ale jsou to dost drahé kočárky. Z neotočných bych určitě zmínila i Baby Jogger City Mini GT2 Double,

Baby Jogger City Mini GT2 Double

což je jeden pěkně skladný a prostorný sourozenecký model, pokud se bez otočného sezení obejdete.

Co se tandemových kočárků týká - tedy těch, kde děti sedí nějakým způsobem za sebou, výhodou je především úzkost kočárku, který tak na chodníku i ve vchodu zabírá méně šířky. Někdy mohou být i skladnější, tím že jsou užší (nemusí být, je to individuální podle modelu, velké polské rárohy budou vždy velké) - ale například při jednom z nejoblíbenějších Baby Jogger City Select Lux

Baby Jogger City Select Lux

se skládání dá zvládnout i se sedadly, a dokonce místo jednoho sedadla dovedeš připojit i lavičku, což je super u staršího děťátku (okolo 2 let +). Jinak bych k nevýhodám zařadila horší ovladatelnost - zejména proto, že starší dítě často bývá usazené vpředu, a to dělá ze zvedání na obrubník dost náročný úkon... A také jsou často nevýhodou sedadla, která jsou poměrně krátká ložnou plochou, a tedy vydrží kratší (i proto ten sedačkový City Select Lux doporučuji, pokud by ses rozhodla pro tandemové řešení, i když tedy pneumatiky nemá). Na druhou stranu Quinny Hubb

Quinny Hubb Mono

by ty sedadla měl prostorná dost, ale je to dizajnově specifičtější model, co už není tak moc k dostátní (no ty velká kola u něj najdeš)...

Mým nejsilnějším doporučením bude proto ten BGB Donkey, třeba i bazarový - jedno z nej řešení konvertibilní pak i na jednomístnou verzi - a i po dopoužívaní ho stále dobře prodáš. TFK budou o dost těžším řešením, ale splní Ti ty pneumatiky a terénnost (plus možnost konvertibilních vaniček, takže vlastně i otočného sedadla). Jak vidíš, já spíše preferuji dobrou ovladatelnost těch vedle sebe ... 🙂

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.