Srpnové miminko - jaký kočárek vybrat?

Zodpovězené
2. dub 2019

Jaký kočárek vybrat pro miminko narozené v srpnu? Je lepší dvoj-, trojkombinace, nebo lepší koupit pak sporťák zvlášť?
Kočárek by měl být pro vyšší postavy (177, 190 cm).

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

Velmi mi tu chybí další údaje. Například tolik důležitý rozpočet, který výběr značně omezí. Dále terén, který plánujete zdolávat - je jiné kupovat kočárek do města a na časté skládání do auta (či nakládání do MHD), a jiné kupovat kočárek pro rodiče, co jsou každý den v lese, a kočárek velmi nepřeváží. Zkusím dát tip na inspiraci pro každý běžný typ, a pokud by sis nevybrala, zkus položit otázku s více parametry, ok? 🙂 A co se týče kombinace, vždy záleží od kočárku. Určitě však hleď zejména na sporťák - ten využiješ nejdéle. A pro srpnové miminko bys mohla být nakloněna k větší vaničce, ale pamatuj, že děťátko bude pravděpodobně potřebovat sporťák tak či tak během nebo na konci zimy, což ale není problém, pokud je dobrý. Takže to až tak nezaváží.

Pokud můžeme jít do kvalitnějších, luxusních no dražších značek, pro vyšší bych já doporučila Stokke Trailz Terrain

Stokke Trailz Terrain

či městštější Stokke Xplory V6,

Stokke Xplory V6

Bugaboo Fox,

Bugaboo Fox

Emmaljunga NXT90,

Emmaljunga NXT90 Ergo

houpavý terénní Britax Go Big 2,

Britax Go Big2

či všestranný Cybex Priam 3.

Cybex Priam 3

Menší, skladnější a městštější modely za dostupnější ceny by zahrnovaly Jané Kendo, Cybex Balios S, Moon Resea či Cam Techno.

Jané Kendo

Cybex Balios S

Moon ReSea

Cam Techno

Pro hybridní řešení bych zvážila Casualplay Loop City s více možnostmi náprav do různých terénů - sedadlo je však neotočné.

Casualplay LOOPi City

Z designově specifických, ale opravdu funkčních kočárků doporučím například Emmaljunga Viking či Easywalker Mosey+.

Emmaljunga Viking

Easywalker Mosey+

Z levnějších, robustních polských kočárků bych se dívala na značku Bebetto, Venicci, Espiro či Baby Design.

Jednou z možností je i koupit si některý z lehčích neotočných sporťáků, ke kterému stačí dokoupit hlubokou korbu a vajíčko - tímto vytvoříš kombinaci. Praktické řešení pro ty, kteří chtějí jeden kočárek od začátku do konce a netrvají na otočnosti sportovní sedačky. Příkladem by byl Babystyle Oyster Zero, Joie Mytrax, Baby Jogger City Mini GT či Britax B-Motion 3 Plus.

Babystyle Oyster Zero

Joie Mytrax

Baby Jogger City Mini GT

Britax B-Motion 3 Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.