Jaký nízký kočárek je vhodný pro zářijové miminko a do terénu?

Zodpovězené
17. dub 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro zářijové miminko.

Požadavky:

  • lehčí a nízký, nízká maminka 150 cm,
  • dvoj, trojkombinace,
  • do terénu,
  • na ceně nezáleží.

Líbí se mi:

Moon Resea kombi
Joolz Hub+
nejvíce se mi zamlouvá Hartan VIP XL
Espiro Next Special Edition
Kinderkraft Prime 2019
Tako Maxone Deluxe

Který je nejvhodnější pro tak nízkou postavu a do terénu?

Děkuji za odpověď.

Ahoj,

zaměřila bych se na lehčí a nižší modely. Ideálně aby měly maximálně 12 kg (čím méně, tím lépe), což kočárky ve Tvém výběru nesplňují, mimo tedy Joolz Hub+, který je velmi dobrou volbou! 🙂 Ačkoliv má menší kola, tak nerovný terén zvládne. Navíc má hlubokou korbu položenou níže a je tak ideální pro nižší rodiče.

Nižší kočárky má například i značka Bugaboo, konkrétně model Bugaboo Fox 2 či novější model Bugaboo Fox 3. Patří k těm lehčím (10 kg), skladnějším a celkově je to velmi oblíbený kočárek. Sezení má korýtkové, ale je velmi prostorné, stejně jako hluboká korba.

Případně doporučuji i Bugaboo Lynx, který je nástupce ikonického Bugaboo Cameleon 3.

Vyhovovat by mohl i Cybex Priam 3, který jsem měla sama a byla jsem s ním moc spokojená. Má prostornou a dobře odvětrávanou hlubokou korbu, která je položená níže a sportovní sezení je velmi prostorné. Dále má uzavíratelný nákupní košík, který lze rozšířit, nastavitelnou rukojeť a celkově se opravdu velmi snadno ovládá.

A za zmínku stojí i tyto modely Cybex Balios S Lux, Espiro Only a Anex l/type. Patří k těm kompaktnějším a lehčím.

Nejlepší jízdní vlastnosti v terénu a zároveň nejlehčí hmotnost má Bugaboo Fox 3. Jestli nechceš korýtkové sezení, tak dobrou volbou bude Cybex Balios S Lux i Joolz Hub+. Samozřejmě do nějakého častějšího a náročnějšího terénu není ani jeden, na to bych doporučila úplně jiný typ kočárku, který by byl ale už těžší a i pro Tebe hůře manipulovatelný.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie