Výběr sporťáku na vesnici. Jaký byste doporučila?

Zodpovězené
3. črc 2021

Zdravím,

a prosím o radu, už mi jde ze sporťáku hlava kolem 🙂. Mám teď skoro 5měsíční mimčo, je to ale obřík (10 kg). Aktuálně máme stařičký Xlander XA (tipuju rok 2010), ale jednak už je malá korba a druhák čekám, že už se každou chvíli rozpadne. Původně jsem myslela, že budu spíš nosit, ale prcek si nakonec kočárek docela oblíbil.

Moje představy:

  • Sporťák musí jít do úplného lehu a musí být prostorný, protože už v něm mám v plánu vozit teď od 5 měsíců.
  • Potřebuji, aby šlo namontovat uni stupátko Babypoint, starší na něm jezdí hodně (to mi vylučuje mého dosavadního favorita Britax b-motion 3, tam se mi starší na skejtíku bohužel neposkládá, když budu mít sporťák v lehu).
  • Bydlím na vesnici na Vysočině, takže polňačky a horší cesty nejsou výjimkou + časté skládání do auta. MHD ani výtah nejezdím vůbec. Když to půjde, ráda využiju kočár i na běh, ale není podmínkou. Určitě ale chci spíše větší kola a odpružení.
  • Otočná sedačka je plus, ale obejdu se bez ní 🙂.
  • Cenově bych se ráda vešla do 5 tis. Počítám s tím, že bych vzala kočárek z druhé ruky. Líbí se mi třeba Hauck Runner nebo Rapid3, cena super, ale nenašla jsem moc recenzí a když jo, tak ho do terénu spíš nedoporučovali.

Díky za každý tip. Nebránila bych se znovu ani X-landeru, ale ten můj stařičký mě v terénu docela zklamal, stačí pár kamínků a s mimčem mi to natřásá všemi směry 🙂. Kromě toho jsem s ním spokojená. Třeba jsou na tom ty novější ale už lépe 🙂.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Pokud se nebráníte X-LANDERU, tak není co řešit - nejlepší řešení pro Vás vidím v modelu X-MOVE. Vůbec se nemusíte bát, že by v něm bylo Vaše miminko "naklepané jako řízek". Také mám zkušenost s nepříliš stabilním cestování v modelu XA, ale ten se s X-MOVE nedá vůbec srovnat. Všechny modely prošly během posledních několika let velkými změnami a zlepšeními, na základě recenzí maminek se výrobci zaměřili na vše, co bylo podle maminek špatně, a opravdu dost věci vyladili a změnili, takže dnešní modely jsou na vysoké úrovní.

Model X-MOVE je extrémně prostorný, dáte ho do úplného lehu (má velmi plynulé polohování zad i nožiček, sedací část je otočná po i proti směru jízdy. Hlavně tedy je to opravdová hvězda do terénu - pevná velká kola, celoodpružený, projedete s ním vše. Nový je drahý, ale na bazaru jsem se setkala s cenami do 6 tisíc, takže věřím, že byste objevila pro Vás cenově dostupný.

Kočárky HAUCK RUNNER a HAUCK RAPID 3 jsou hodně kvalitní modely, avšak u tříkolek obecně je problém s úplným lehem, takže pro Vaše nesedící miminko bych je vůbec nedoporučovala.

Kdybyste se chtěla ještě na něco doptat, neváhejte mi ještě napsat. 😇

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz