Sporťák - tříkolka. Neexistuje nějaké komplexní srovnání tříkolek?

Zodpovězené
25. led 2022

Dobrý den,

neexistuje nějaké komplexní srovnání tříkolek?

Všimla jsem si, že např. Thule nebo i Baby Jogger nemá automaticky madlo a já si kladu otázku proč.

Momentálně aktivně řeším koupi sporťáku, tříkolky... Musí zvládnout terén (pole za barákem) a kočičí hlavy v centru města... Samozvaný největší obchod s kočárky v STČ, Daniela v Kolíně, nám již od první návštěvy (kdy jsme řešili korbičku a jsme vysocí) nutí Easy Walker... No nic, mají z toho asi provize, protože teď tomu opět bylo stejně.

Co třeba takové Graco TrailRider, Cybex Avi, Hauck Runner?
Britax bm3 už není, Joie Crosster taktéž... X-Lander má přední kolečko fix (jako Cybex).

Co je král mezi sporťáky?

Opravdu je to Thule, TFK nebo Easywalker?

Asi hledám nějakou zlatou střední cestu....

Děkuji

Ahoj,

žádné komplexní srovnání tříkolek zatím nemáme, ale plánujeme nový vyhledávač kočárků, kde si pak jednotlivé modely můžeš vzájemně porovnat. Přibudou i články, zaměřené právě i na sportovní trojkolky a jejich výběr.

U výběru trojkolky by Tě měla zajímat hlavně kola - jejich velikost, odpružení a materiál, dále rozměry (délka a šířka ložné plochy, případně výška zádové opěrky), nosnost, hmotnost kočárku a celkově jeho ovládání. Dále pak zda je možný úplný leh a polohování nohou. Některé trojkolky polohování nohou nemají a je nutné si ho přikoupit zvlášť, stejně tak i madlo a další příslušenství, aby si každý přizpůsobil kočárek podle sebe, jak mu vyhovuje. Je to i určitý marketingový tah, čím dál méně kočárků nemá příslušenství v základním setu a vše se musí dokupovat zvlášť bohužel.

Také záleží zda chceš mít pevné přední kolo nebo otočné, nicméně pokud budeš jezdit i do města, doporučuji spíše otočné. Jednak nebude působit tak robustně a i manipulace bude lehčí. V oblíbenosti vedou momentálně tyto značky - Thule, Baby Jogger a TFK.

Jako první variantu představím Thule Urban Glide 2.
Oproti sportovnějšímu modelu Thule Glide 2, má výhodu, že je více variabilnější. Velmi dobře se s ním jezdí jak v terénu, díky nafukovacím kolům, tak i po městě a ve vnitřních prostorách. Se svou váhou 11,4 kg, patří k nejlehčím trojkolkám. Sedací část má spíše užší - a to 31 cm na šířku a délka ložné plochy je pak 100 cm. Snadno se skládá, nabízí polohování do lehu a dlouhou prodlužovací stříšku. Pyšní se moderním, jednoduchým designem a uzavíratelným nákupním košíkem. Polohování nohou a dětské madlo se bohužel dokupuje zvlášť.

Thule Urban Glide 2

Další v pořadí je neméně oblíbený Baby Jogger City Elite 2.
Patří též mezi lehké kočárky - 11,6 kg, oproti TUG2 má bezúdržbová kola plněná pěnou a nabízí i větší rozměry na šířku - 40 cm na šířku, délka je stejná. Vede i v rozměrech v zádové části - má výše položenou stříšku, takže se do něj vejde i větší dítě a stále má dost místa nad hlavou. Jeho největší slabinou jsou kola, která jsou menší, ale můžeš si z něj udělat hybrida a nasadit na něj zadní kola ze Summitu 🙂. Má polohování nohou i nastavitelnou rukojeť. Madlo se dokupuje zvlášť.

Baby Jogger City Elite 2

Baby Jogger Summit X3 nabízí též velké rozměry, a to 35,5 cm na šířku a celková ložná plocha je 102,5 cm. Hmotnost kočárku je 12,7 kg. Kola má nafukovací a se super odpružením, projede opravdu vše. Chybí mu polohování nohou a madlo, opět to vyřešíš, ale dokoupením.

Baby Jogger Summit X3

Jdeme na značku TFK a začneme s modelem TFK Joggster Trail 2.
Sedací část má rozměry 32 cm na šířku a celková ložná plocha je 100 cm. Hmotnost je podobná jako u Summitu - 12,9 kg. Má bezúdržbová, gumová kola, která jsou všechna odpružena. Najdeš u něj i polohování nohou, které lze nastavit do 2 pozic.

TFK Joggster Trail 2

Varianta s nafukovacími koly je TFK Joggster Adventure 2.
Je však nejtěžší - 13,3 kg. Rozměry má stejné jako Trail, včetně polohovací opěrky nohou.

TFK Joggster Adventure 2

A podíváme se i na Tebou zmiňované kočárky.
Prvním je Graco TrailRider. Kola má plněná pěnou a má nastavitelné odpružení. Díky jeho nižší ceně (7,5 tis.) se stává zajímavým konkurentem, má fajn rozměry - ložná plocha má na délku 92 cm a 34 cm na šířku a nechybí ani polohování nohou.

Graco TrailRider

Dalším je Cybex Avi, který zařadím do naší kočárkopedie co nejdříve.
Avi je vyloženě kočárek na sportování - běh, inline anebo pokud vyrážíš jen do terénu. Umím si ho představit spíše jako doplněk k hlavnímu kočárku.

X-Lander X-Run má sice přední kolo neotočné, ale i přesto je lehce ovladatelný. Kola má velká nafukovací, se zadním odpružením. Jeho největším mínusem je, že se sporťák nedá sklopit do úplného lehu, je to spíš takový pololeh.

X-Lander X-Run

Hauck Runner 2 patří též mezi ty levnější kočárky, kde kvalita odpovídá ceně (plast, látka) a chybí mu odpružení, takže je tvrdší v terénu. Ve výbavě nabízí ale nafukovací kola a super nízkou hmotnost - 11 kg. Vnitřní rozměry má 33 cm na šířku a na délku 75 cm (je tak vhodný spíše pro větší dítě, které bude mít nohy položené na podnožce a nepotřebuje prostorný kočárek pro pravidelný spánek).

Hauck Runner 2

Když jsem vybírala kočárek, měla jsem stejné požadavky - a to aby zvládl terén ve městě - rozbité chodníky, kočičí hlavy a zároveň jsem s nim mohla vyjet i u nás po vesnici kolem pole. Hodně záleží i na věku dítěte, a proto ještě zmíním Baby Jogger City mini GT2, je to lehčí a skladnější varianta BJ Elite 2, kdy už dítě víc chodí a chceš něco kompaktnějšího.

Baby Jogger City Mini GT2

Držím palce při výběru a doufám, že jsem Ti svým srovnáním pomohla. Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie