Mlieko odsávam každé 3 hodiny a mám horúce prsníky. Je to zápal?

Zodpovedané
15. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mlieko odsávam každé 3 hodiny. Niekedy sa stane, že mám prsníky tvrdé, horúce a boľavé aj po odsávaní. Niekde píšu teplé poklady, inde zase studené. Na bradavky si dávam krém na bradavky.

Je to zápal?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak cítite, že prsia sú naliate, horúce, na dotyk bolestivé, tak nahrejte, odsajte či nakojte do úľavy. Potom priložte chladivý obklad - napr. mrazenú zeleninu v utierke.

Ďalej sa odporúčajú obklady z mäkkého tvarohu, strúhanej zemiaky, kapusta a pod. Pri teplote môžete Ibalgin, Paralen.

Ak by sa zhoršovalo a teplota bola dlhšie ako 2 dni, je potrebné kontaktovať lekára.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová