Opakujúci sa zápal prsníka pri odsávaní mlieka

ddominika181
24. mar 2019

Dobry den, chcela by som sa poradit ci ste mala niektora problem s castymi zapalmi prsnika, resp.upchatymi mliekovodmi, ak nedojcite, ale si mlieko odsavate a davate z flasky. Mala ma 2 mesiace a ja uz 4 x zapal s horuckou. Problemom je aj to ze mam dost citlive bradavky, take cervensie s malymi krvnymi podliatinami. No nechcu sa mi vobec zahojit. Odsavacku mam avent, co by mala byt setrnna odsavacka, no mna to odsavanie aj tak boli. Msli ste niektora takyto problem? A co vam pomohlo? Dakujem

diewcatqoo
24. mar 2019

@ddominika181 ahoj, odsavacka ti, bohuzial, nikdy neodsaje mlieko tak, ako babatko. Ani ta najlepsia odsavacka. Preco malu nekojis? Neskusas ani prikladat? Nemyslim to vobec ako vycitku..
Tiez som 2 mesiace fungovala tak, ze som odsavala, ale bolo to o drzku. Tiez som mala upchate mliekovody viackrat. Skusala som popri tom aj prikladat, az sa maly nakoniec chytil a rozkojila som sa poriadne. Uz kojim vyse 2r.
Masiruj prsia v teplej sprche, prikladaj si tvaroh, pripadne vloz do podprsenky na noc kapustne listy.. neskusala si to? Ale naozaj najviac pomoze, ak ti to vysaje babatko. A ak sa z roznych dovodov nedari kojit, radsej daj umele ako sa dookola takto trapit zapalmi. Pretoze spokojna mama = spokojne dieta.

lucyluv
24. mar 2019

Ja som mala pravidelne upchaté mliekovody, ale kojila som. Môžu to spôsobovať aj kvasinky. Zlepšilo sa mi to keď mi gynekologicka predpisala univerzálnu masť na bradavky.

ddominika181
autor
24. mar 2019

@diewcatqoo ahoj. Malu nekojim, lebo ma kompletny razštep makkeho a tvrdeho podnebia, tym padom nevie sat, lebo si nevytvori podtlak. Som rada ze sme sa naucili pit z flasky, cumlik jej stlacam.... chcela som jej davat aspon svoje mlieko. Cakaju nas operacie, tak aby mala dobru imunitu. Aj doktorka co mana starosti operaciu povedals, nech sa len snazim vydrzat. Viem ze to tak odsavacka neodsaje. Snazim sa potom aj rucne doodstriekat. Je mi to luto prestat jej davat svoje. Tvaroh som si davala, teraz kapustne listy. Pomaha mi to, ale keby sa dalo tomu predist...nemoze to byt za to ze mam tie bradavky take vselijake bolave? Ty si ich nemala bolave ked si odsavala? Kadejake masticky si na ne davam ale nic nepomaha

ddominika181
autor
24. mar 2019

@lucyluv ahoj. Aj ta boleli bradavky, ked si mala upchate mliekovody?

ddominika181
autor
24. mar 2019

@lucyluv ahoj. Aj si mala bolave bradavky, ked ti predpisala tu mast? Da sa to nejak rozpoznat, ci ide o kvasinky?

lucyluv
24. mar 2019

@ddominika181 niektoré mastičky dokonca môžu kvasinky zhoršiť, tusim maste s lanolinom. Ja som nemala citlivé bradavky. Ja som sa tiež narodila s razstepom, drzim Vám palce! Určite by som sa na tvojom mieste porozprávala o tých prsiach s gynekologickou, teda moja to hneď riešila.

ivi175
24. mar 2019

Dobry den,
mrzi ma ze sa musite takto trapit a nemozete si uzit dcerku na prsniku. Ja som mavala presne tento problem, nekonecny zapal prsnika a vysokanske horucky. Skusala som kapustu, palenku, dokonca urinoterapiu, taka som bola zufala. Najviac mi pomahala tepla sprcha a biolampa a nasledne poriadne povytlacat mlieko, do poslednej kvapky. Zakladom bolo vzdy poriadne, poriadne dat vsetko mlieko von. Snazila som sa to prekonat bez Ibuprofenu, Paralenu a bez antibiotik, ale ako bumerang den, dva, tri dobre a znova. Takze len mega dokladne vytlacanie a odsavanie a Zinnat mi nakoniec zabrali. Prso som mala ako pokrkvany cerveny sacok a miesto bradavky chrastu. Najlepsie mi ich hojil Avent krem na bradavky urceny a aj klobucik som si nasadila, ked uz som celkom nemohla vydrzat. To vase mliecko za to trapenie stoji.

lucyluv
24. mar 2019

@ddominika181 a teda neviem to inak rozoznať, ale príznakom môžu byť aj tie upchaté mliekovody.

diewcatqoo
24. mar 2019

@ddominika181 to ma mrzi, ze sa takto musite trapit, nevedela som, ze je co je vo veci. V tom pripade robis najlepsie co mozes, ak chces aby malo dietatko imunitu kvoli operaciam.
K otazke - nie, mna neboleli bradavky. Resp boleli asi prvy tyzden, potom si telo zvyklo a bolo to fajn. Je mozne, ze tym, ze mas take bolave bradavky, neodsajes si z prsa vsetko mlieko a to sa ti tam hromadi a zapaluje sa ti to. Bola si s tym aj u lekara alebo zatial len skusas, co dostupne pomoze? Moja kamoska si dost chvalila take tie chladive vankusiky na bradavky, neviem presne ako sa to vola. Kazdopadne, asi najlepsie bude, ak sa s tym poradis s lekarom.
Drzim velmi palce, nech vsetko dobre dopadne - aj tebe, aj malej.

bobula46
24. mar 2019

Na krvavé bradavku bepanthen, buď sensiderm krém alebo aj obyčajný čo sa dáva deťom na zadok, mne po dvoch radoch úplne pomohol. Na zápalmi ti odporúčim babské rady mojej susedy babicule. Kapustový list na prsia, vytiahnu zápal. Prípadne na vreckovku biele víno a obkladat prsia (len potom aby si si ich nezachladila). Ešte si daj pozor aby ti prsia neostali v chlade. Mne sa syn narodil v júni a ja pod tielkom som nosila bavlnenú plienky pretože ako mi fúklo na dekolt hneď som mala zápal

ddominika181
autor
25. mar 2019

@lucyluv dakujem. Skusim sa poradit s laktacnou poradkynou. Gynekologa mam daleko. Uvidim co mi povie. Ono je zvlastne to ze zo zaciatku mi odsavacka nerobila problem, az po case.

ddominika181
autor
25. mar 2019

@ivi175 a po tom co vam zabrali antibiotika, tak ste uz zapal nemali? Prsniky ste si dokladne vyprazdnovali pocas zapalu alebo stale, ked ste potom zapal uz nemali? Ja ked mam zapal tak si pred odsatim dam vyhrievaci vankusik, potom pocas odsavania masirujem elektrickou zubnou kefkou, po odsati si dam kapustny list, plienku. Takto to mam do dalsieho odsavania. Pri prvych dvoch zapaloch/upchatych mliekovodoch (neviem to rozoznat) som mala antibiotika. Pri tretom som si povedala, ze nemozem stale uzivat antibiotika. Tak uz sa snazim bez nich. Ono ma to rychlo prejde, hurucku ma len 1-2 dni. Tie dni mam chut vsetko nechat tak. Vzdy musim niekoho aj zavolat, aby mi prisiel pomoct, lebo fakt nevladzem. Mne sa vzdy aj znizi tvorba mlieka. Po case sa mi vsak vrati do povodneho stavu. Pomaha mi senovka s benediktom.

ivi175
25. mar 2019

@ddominika181 Pocas toho silneho zapalu som vyprazdnovala. Ak som mala velmi vysoku hurocku ku 40, tak som mlieko radsej vylievala, som sa bala, ze uz nie je dobre. ATB by mali pomoct, takze mate asi skor upchaty mliekovod. Zasla by som za gynekologom, ak ste este nebola.

ivi175
25. mar 2019

@ddominika181 Je mi jasne, ze mat doma babatko a nemoct lezat s horuckou v posteli, ale behat s odsavackou a pomedzi to varit, prat, zehlit, upratovat nie je ziadna sranda. Velmi vam drzim palce, aj malickej, nech vsetko dobre dopadne.

nika898
25. mar 2019

@ddominika181 skus vsetky mozne babske recepty. Kapusny list, tepla sprcha, ja som mala dojcenske podprsenky s kosticami po asi 3 mesiacoch som prisla nato ze prsnik sa mi zapaluje kvoki kosticiam v podprsenke, vemenila som a bolo po probleme. Dalej neviem ci mas rucnu alebo elektricku ale skusila by som elektricku od aventu je jemnejsia ako rucna. Na bolave bradvky ci poradim multi mam compres naplaste. Za dva dni mas bradavky zahojene. Pripadne ak mas moznost biolampu davat. A vzdy ked doodsavas odstriekaj este rucne aj s mazasou. Drzim palce abysa ti to podarilo co najdlsie vyzdrzat. ❤

ddominika181
autor
25. mar 2019

@nika898 babske recepty mi zaberaju, ale vzdy mam ten 1-2 horucku s bolestou v prsniku. Bodaj by to vobec nevznikalo. Tu bepanthen mast mam uz kupenu tak vyskusam, ale aj ta multi mam compres ma zaujala, ked to tak rychlo lieci. Odsavacku mam elektricku. Ked koncim odsavanie tak este vzdy dopomozem rukou, nech vsetko odsajem. To odsavanie dlho trva u mna, asi preto mam take bradavky, ze si to tym nicim.

ddominika181
autor
25. mar 2019

Dakujem Vam za rady. Poskusam. Aj za vase drzanie palcov😇 Mala je zlata. Papa uz krasne. Zo zaciatku bol problem, ale naucili sme. Len tie moje prsa ma vzdy dorazia

nika898
25. mar 2019

@ddominika181 mne bepanten pri druhom nezaral vobec a pri trosku. Pri druhom syncekovi som sa s ragadou na prsniku trapila 6 tyzdnov pomohli mi az tie naplaste. Do dvoch dni som dojcila s usmevom na tvari. Predtym som dojcila s placom pri prvom som mala zase neustale zapaleny jeden prsnik a tam mi pomohla ta vymena podprsenky a elekticka odavacka. Drzkaj sa a skus sa este opytat laktacnej.

evucha9
25. mar 2019

Ja som tiež odsavala asi 4mesiace a často sa mi upchavali mliekovody na to sa mi osvedčilo dôkladne prezrieť bradavku, nájsť bielu bodku a tu odstrániť, je to akoby tuk z mlieka a ten upcha mliekovod a takto som predišla zapalu