Bolest jedné bradavky při kojení. Co mi pomůže?

Zodpovězené
27. čer 2020

Dobrý den,

mám dvoutýdenního chlapečka a když ho kojím z pravé bradavky, tak to hrozně bolí. Až mám hrůzu z toho přiložit ho k ní. Od začátku to na té straně více bolelo, ale včera měl i trochu záchvat pláče a nechtěl se na ni přisát. Když už, tak jako by ne zcela správné, protože to stále bolelo. Tuto noc se mi ho už ani nedalo tam přiložit, co to tak bolí. Tak jsme museli dokrmit MM z láhve a mlíčko jsem si odsála.

Velmi bych ho chtěla normálně kojit. Je to úžasný pocit, ale teď se mi to z té strany vůbec nedá.

Mám jen dále kojit z jedné a možná, když se trochu zahojí, to zkusit znovu i z druhé a zatím odsávat?

Čím to může být, že na tu stranu se tak špatně přisaje?

Pomůže mi změnit polohu při kojení z té strany?

Děkuji

Dobrý den,

je velmi těžké z daného popisu zjistit, co je špatně. Je bradavka poraněná? Je bolest pálivá, řezavá? Bolí i mezi kojením nebo jen při přisátí? Je bradavka po konci kojení bělavá, odkrvená? To vše je třeba vědět pro zjištění příčiny potíží. Doporučuji kontaktovat dobrou LP z okolí pro posouzení kojení a lepší možnost zjištění příčiny.
Co je však důležité je to, že plně kojit se dá miminko i jen z jednoho prsa. Znám ženy, které jednoduše kojili pouze z jednoho prsu, jelikož druhý z nějakého důvodu "nefungoval" a mléko přesto naprosto stačilo. Není tedy nutné kojit z obou. Ostatně, já vždy doporučuji kojit při každém kojení z obou prsou, ne jen z jednoho. Pokud se tedy náhodou nepodaří odstranit potíže, kojte jen z jednoho prsa kdykoli bude miminko chtít, mléka se vytvoří dostatek.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová