Bolest prsu a kojení. Bolest bradavky při přisátí i po tom, když už nekojím. Co pomůže?

Zodpovězené
5. bře 2019

Dobrý den,

kojím už skoro 6 měsíců a musím říct, že je to boj. Nyní asi už týden mě strašně bolí pravé prso, bradavka. Bolí to i při přisátí i po tom, když nekrmím. U kojení mi tečou slzy. Trhlinku, ani žádný povlak vidět není, klučík nemá ani moučnivku, nevíte, co by mohlo pomoci?

Jana

Dobrý den,

omlouvám se za delší prodlevu s odpovědí.
Je těžké odhadnout, co bolest způsobuje, někdy dojde k poranění mlékovodu díky velmi silnému sání. Mnoho podobných bolístek mizí cca do 3dnů. Pokud bolest však stále přetrvává, doporučuji návštěvu lékaře a sono.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová