Od příchodu z porodnice dítě nechce prs. Co mám dělat?

Zodpovězené
15. kvě 2024

Dobrý den,

mé dítě od příchodu z porodnice nechce prs. Doma jsme 2 dny. Jsem z toho zoufalá. V porodnici se krásně vždy přisál a doma nic. Jen chytí nervy a ani nedá bradavku do úst. Bradavky mám větší, vystouplé. Zkusila jsem i kloboučky a nic.

Dokážete mi pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

toto bude takto online velmi složité. Prrvní rada, udělejte si pelíšek, dejte si miminko na sebe a nechtejte ho na svém břiše a hrudi spát. Ideálně i mimi nahaté nebo jen v plence. Pokud bude mít chuť se přisávat, nechte jej, ať to zkusí samo.

Druhá rada - kontaktujte doboru laktační poradkyni z okolí, můžete hledat na www.kojeni.cz, nebo na www.prirozenekojeni.cz.

Mimi samozřejmě potřebuje pít, proto je třeba mu podat dokrm - pozor na lahvičku, ideálně dokrmte stříkačkou nebo cévkou po prstu. Sledujte počůrané plenky, jakmile by miminko nečůralo, může hrozit dehydratace.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová