Jak naučit půlroční dítě pít z láhve?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

mám 6měsíčního plně kojeného synka, kterého už během dne přikrmuji. Bohužel už asi nemám dostatečně syté mléko, protože ho v noci musím kojit až příliš často. Poslední měsíc přibral jen necelých 0,5 kg. Chci mu nasadit umělé mléko, ale odmítá láhev. Vyzkoušela jsem už 3 druhy UM a 3 druhy dudlíků na láhev, nechce ani jeden. Už jsem bezradná a za necelý měsíc musím nastoupit do práce.

Jak naučit půlroční dítě pít z láhve?

Děkuji

Dobrý den,

zde je krásně vidět, že sání z prsu a z láhve je zcela odlišné. Není to o druhu UM nebo druhu láhve či dudlíku, je to o mamince a Vaše prso se dudlíkem nahradit nedá. Kojené děti často neumí pít z láhve. Jednoduše láhev nedávejte, naučte mimi rovnou pít z pítka či sklenky (panákovky) nebo sát z hrnečku brčkem.

K Vašemu mléku. Nevím, jaké byly váhové přírůstky doposud, ale 0,5 kg za měsíc není v 6 měsících žádná hrůza. Mimi se již hodně hýbe, takže se zvyšuje i výdej. Ani časté noční kojení není známkou "nekvalitního " MM. Vaše mléko (pokud nejste podvyživená) má naprosto ideální složení, které Vaše mimi potřebuje. Časté noční kojení se může vázat k potřebě usnout, což miminka často neumí jinak, než u prsu.

Doporučila bych kojit dle potřeby - tak čast a tak dlouho, jak mimi chce a posotupně zavádět příkrmy po jednotlivých chodech. Mezitím normálně kojit, nevynechávat kojení a nenahrazovat příkrmem. Pokud se chystáte do práce, zkuste upravit tento režim tak, aby daný chod (asi oběd, poté svačina) byl právě v době, kdy budete v práci. Po návratu stále můžete kojit, laktace je schopna se režimu přizpůsobit.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová