Jak odsát mléko pro miminko?

Zodpovězené
7. zář 2022

Dobrý den,

moje dcera má 3 týdny a je plně kojená. Za 2 týdny však nastupuji do školy, studium bude dvakrát do týdne, cestou mi to zabere být mimo domov asi 5 hodin.

Jaký by byl nejlepší způsob dokrmit miminko během mé nepřítomnosti doma?

Pokud si odsaji mateřské mléko, jak jej skladovat a pak použít?

Jak použít odsávačku, abych měla dostatek a ne přebytek mléka?

Děkuji

Dobrý den,

odsávejte po každém kojení cca 10-15 minut a v případě nalitých prsou do úlevy. MM můžete skladovat cca 3 hodiny na pokojové teplotě, 3 dny v lednici a 3-6 měsíců v mrazáku. Velmi vhodné jsou sáčky na MM, které je možné popsat datem odsátí. MM odsávejte klidně do jedné nádobky a poté jen 1x přelijte. S každým přelitím ztrácí MM tuk. Odsáváním budete laktaci samozřejmě stimulovat, může dojít k určitým přebytkům, ale ty vlastně potřebujeme, abyste měla zásoby, jak budou stoupat nároky miminka. Kdyby MM nebylo dostatek, dokrmíte zkrátka UM.

Způsob dokrmu by byl nejlepší cévkou přes prst - viz infookojeni.net. Dále lze případně kalíškem nebo stříkačkou, je to však méně praktické.

Moc držím palce, abyste vše spolu s miminkem zvládli.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová