Je možná tvorba mléka tři měsíce po zastavení laktace?

Zodpovězené
15. říj 2020

Dobrý den,

zastavovala jsem laktaci po porodu cca dva měsíce z důvodu užívání léků. Teď jsem pátý měsíc po porodu a objevily se mi pod pažemi takové koule, jako když jsem zastavovala laktaci. Prsa jsou velmi zduřelá a citlivá, bradavky svědí.

V levém prsu mám nezhoubný nádor. Kontrolu v Mama centru mám po roce až za dva týdny.

Je možné, že ještě by tam bylo mléko?

Nebo jde o ucpané žlázy?

Děkuji

Dobrý den,

je mi líto, ale na tento dotaz je velmi obtížné odpovědět. Potřebovala bych znát více detailů ohledně průběhu zastavování laktace, medikaci apod. Bylo by dobré dané "boule" i vidět. Pokud jste se léčila s nezhoubným nádorem, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře a dohodněte vhodný postup.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová