Mohu pít nealkoholické pivo, když kojím 3měsíční miminko?

Zodpovězené
6. říj 2022

Dobrý den,

mám 3měsíční miminko, které plně kojím.

Můžu si dát nealkoholické pivo, které obsahuje cca 0,5 % alkoholu?

Může se tak malé procento dostat do mlíčka a mít nějaký negativní vliv?

Slyšela jsem, že je podobné množství alkoholu i v žitném nebo toastovém chlebu a fermentovaných výrobcích.

Je i jejich konzumace v pořádku při kojení?

Děkuji

Dobrý den,

ano můžete, je to naprosto zanedbatelné množství. Mýtů ohledně stravování během kojení je obrovské množství. Jezte, na co máte chuť, jezte zdravě, pestře, vyváženě - zkrátka chytře a pak se nemusíte bát.

Gratuluji ke spokojenému kojení a jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová