Ovlivní množství tekutin množství mateřského mléka?

Zodpovězené
17. čer 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně pitného režimu během kojení.

Souvisí množství mléka s množstvím vypitých tekutin denně?

Pokud ano, tak kolik bych měla vypít v nadcházejících letních dnech?

Děkuji

Dobrý den,

je samozřejmě důležité dodržovat pitný režim, zvláště v horkých dnech. Pokud pijete opravdu velmi málo, může mít nedostatek tekutin vliv na laktaci. Pokud však pijete dle doporučení cca 2 litry tekutin denně, nemusíte se o tvorbu mléka bát. Pro přirozenou laktaci je nejdůležitější kojení - tak často a tak dlouho, jak mimčo potřebuje.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová