Sací reflex. Jak miminko pije po vymizení sacího reflexu? Jaký je v tom rozdíl?

Zodpovězené
8. čer 2022

Dobrý den,

omlouvám se za možná hloupou otázku, ale nějak nerozumím tomu, jak miminko pije po vymizení sacího reflexu.

Myslím tím, jaký je v tom rozdíl.

Na internetu jsem si přečetla, že bych měla u miminka hlídat mizení reflexu, ale konkrétně u tohoto tomu nerozumím.

Znamená to, že když dám 5měsíčnímu miminku prst do pusinky a ono ho pocumlá, že má ještě sací reflex?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sací reflex mizí někdy mezi 3-4 měsícem, tedy tak, že při podráždění reflexního bodu vymizí sání. To neznamená, že miminko se přestane umět kojit. Příroda zkrátka již předpokládá, že mimiko již vše zvládá vlastními silami a není třeba pomáhat reflexem a instinktivním chováním. Mimi už ví, jak sát a kojit se a nepotřebuje k tomu tento reflex.

Doufám, že jsem na Vaši otázku odpověděla.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová