Zvýšení tvorby mléka. Jak často je dobré odsávat?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

mám tříměsíčního synka a mám pocit, že se mi pomalu tvoří mléko. Dvakrát za den piji čaj na podporu kojení a jednou Sunar Gravimilk. Piju 2 - 3 litry vody a hodně jím.
Snažila jsem se odsávat zůstatek mléka po kojení.
Jak často to mám dělat, aby se zvýšila tvorba?
Prsa mám pevné a tvrdé až po šesti hodinách. Přes den jsou měkké.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, často se setkávám s tím, že maminky mají pocit nedostatku mléka i přestože je objektivně vše ok. Pokud je miminko spokojené, dobře prospívá apod je vše ok. Prsa se po prvotní bouřlivé laktaci přestávají nalévat a tvrdnout, tkáň je pružnější a laktace se přizpůsobí potřebám dítěte. Mléko se začíná více tvořit až během kojení. Není třeba laktaci stimulovat dál odsávačkou, miminko si svou dávku dokáže vysát. Nebojte se a věřte svému tělu a miminku a bude vše ok.
Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová