Syn má predné rohy postranných komôr mierne dilatované so septami. Čo to znamená?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

na kardiologickom vyšetrení môjmu dieťaťu zistili, že predné rohy postranných komôr má mierne dilatované so septami.

Čo to znamená a aký vplyv má toto zistenie pre budúci život dieťaťa?

Môže to mať nejaký vplyv na očkovanie, na ktoré sa chystáme?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo píšete je zrejme záver sonografie mozgu - nie kardiologického vyšetrenia.

Nemusí to znamenať žiadnu závažnú patológiu. To sa bude ukazovať podľa ďalších výsledkov vyšetrení a času.

Očkovanie sa realizuje vzhľadom ku klinickému stavu dieťaťu, toto zistenie samo o sebe by ho ovlyvniť nemalo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas