Těhotenství a srdeční akce 😢. Je ještě naděje, že se srdeční akce objeví?

Zodpovězené
14. čer 2022

Dobrý den,

jsem těhotná už 8+0 a srdeční akce nejde vidět. Dneska mi to řekla paní Dr. Zeptala jsem se, jak je to možné, když doposud bylo všechno v pořádku. Paní doktorka mě objednala příští týden ještě na kontrolu, aby se ujistila, zda to tam je nebo ne ...

Chci se teda zeptat: Je tam ještě nějaká naděje, že srdeční akci ještě paní Dr. uvidí?

Děkuji za každou radu. ❤️😢

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Omlouvám se, ale jednoduše odpovědět nelze. Záleží nejenom na tom, jak dlouho jste těhotná podle menstruace, ale jak velký je na ultrazvuku gestační váček, jak velký je zárodek (CRL) a srovnání s předchozím ultrazvukem, pokud již byl dělán. Nic jiného než vyčkat nezbývá, propásnout se nic nedá a bude o hodně jasnější, zda vše běží, jak má či ne.

Držím palce!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz