Vysoké NT. Opravdu už není žádná naděje, že by miminko bylo v pořádku?

Zodpovězené
13. kvě 2024

Dobrý den,

na prvním screeningu mi naměřili vysoké NT 10,7 mm, nosní kůstka byla a srdíčko taky v pořádku. Doktor mi ihned řekl, že mám vážně uvažovat o ukončení těhotenství. Pak mi akorát ještě řekl, že ani krev nedopadla dobře, že mi vyšlo riziko na DS 1:40.

Opravdu už není žádná naděje, že by miminko bylo v pořádku?

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odpověď není úplně jednoduchá. Jestli chcete a můžete, pošlete mi na Vás telefon a já Vám zavolám. E-mail je: screening@gynfem.cz.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz