Antikoncepce - pauza. Jak velká je ochrana a pravděpodobnost otěhotnění?

Zodpovězené
26. led 2022

Dobrý den,

mám prosbu. Měsíc jsem musela vynechat antikoncepci a minulý tyden v úterý jsem si ji vzala tak, jako když bych pokračovala v normálním užívání. Tím pádem den, kdy jsem vysadila jsem si ji zase vzala 🤦‍♀️ a zapomněla jsem, že musím čekat na menstruaci a při ní začít brát...

Co teď?

Jak velká je ochrana a pravděpodobnost otěhotnění?

Děkuji

Dobrý den,

záleží, který den menstruačního cyklu jste antikoncepci začala brát.
Doporučuji konzultovat možnosti se svým gynekologem. Započaté balení doberte, určitě nezkracujte cyklus.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz