Dřívější přechod po IVF. Je to možné?

Zodpovězené
19. dub 2024

Dobrý den,

může být ivf spojeno s dřívějším přechodem?

Uvádí se, že žena má omezené množství vajíček a pokud se jí při stimulaci vyprodukuje mnohem víc vajíček, znamená to tedy, že o to dřív bude žena v přechodu?

Př. za všechny stimulace dohromady mi bylo odebráno cca přes 70 vajíček.

Znamená to, že bych měla být v přechodu o cca 7 let dřív?

Díky za odpověď.

Dobrý den,

rád bych touto cestou rozptýlil Vaše obavy.

Vliv stimulací nemá žádný vztah k budoucímu přechodu. Je to proto, že u stimulace jsou odebírána pouze vajíčka, která by v tom konkrétním cyklu (pokud by byl bez stimulace) zanikla. Přirozeně začíná vývoj více folikulů a zůstane obvykle jen 1 do ovulace. Stimulace pouze podpoří ostatní již nachystané folikuly, které by jinak zanikly.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz