Konizace děložního čípku. Kdy po zákroku je možné se opět pokoušet o miminko?

Zodpovězené
10. lis 2022

Dobrý den,

je mi 24 let a 11. 10. 2022 jsem podstoupila konizaci děložního čípku pro nález z histologického vyšetření: high-grade skvamózní intraepiteliální lézi typu CIN3, Imunohistochemický průkaz exprese p16 proteinu v high-grade lézi difuzně pozitivní, karcinom in situ.

Moje gynekoložka na kontrole po konizaci měla asi špatný den a bohužel mi nedala prostor na jakýkoliv dotaz, ani nevím, jak dopadla konizace a co prokázaly její výsledky.

Než mi bylo uděláno histologické vyšetření, tak jsme se s přítelem začali snažit o miminko. Toto zjištění vše změnilo a samozřejmě snažení zastavilo.

Já bych se Vás chtěla zeptat, kdy je možné se po tomto zákroku opět pokoušet o miminko?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel Vám nemohu odpovědět. V popisu histologického nálezu, který uvádíte, není uvedeno, zda se podařilo odstranit lézi celou či nikoliv.

Doporučuji ještě 1x podrobně konzultovat nález se svou lékařkou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz